W meczu 21. kolejki Polskiej Ligi Koszykówki, MKS Dąbrowa Górnicza przegrał przed własną publiczności z BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski 61:78.

BM Slam Stal nie jest ulubionym przeciwnikiem dąbrowskiego MKS-u. W czterech ostatnich konfrontacjach w PLK zawodnicy Stalówki wygrali cztery razy. Dzięki tej wygranej gracze prowadzeni przez Emila Rajkovicia powiększyli swoją serię zwycięstw do siedmiu z rzędu.

Początek spotkania zapowiadał niesamowitą walkę. Trochę lepiej spotkanie rozpoczęli goście, którzy szybciej złapali odpowiedni rytm i po trójce Kamila Chanasa prowadzili 6:2. Zespół z Dąbrowy Górniczej miał początkowo spore problemy z konstruowaniem ataku, ale dzięki późniejszym akcjom Przemysława Szymańskiego doprowadził do wyrównania (8:8). Rywale odpowiedzieli jednak skutecznym Szymonem Szewczykiem. To właśnie dzięki niemu ponownie uciekli Zagłębiakom wygrywając premierową odsłonę 18:11.

W drugiej kwarcie podopieczni Drażena Anzulovicia nadal mieli problemy z zatrzymaniem rozpędzonych graczy z Ostrowa Wielkopolskiego, którzy dzięki rzutom z dystansu Szewczyka i Marca Cartera powiększali swoją przewagę. Dąbrowianie próbowali odpowiedzieć trafieniami Bartłomieja Wołoszyna i Marcina Piechowicza, ale to nie wystarczało. Na parkiecie bardzo dobrze radził sobie Aaron Johnson, a po rzucie Christo Nikołowa Slam prowadził 43:31.

Po zmianie stron MKS zaczął grać agresywniej w defensywie. Gospodarze po trójce Witalija Kovalenki zbliżyli się na siedem oczek, ale rywale znów szybko odskoczyli. Po rzutach wolnych Byrona Wesleya przewaga Stali wynosiła już tylko sześć punktów. W kolejnych minutach miejscowi nadal mieli problemy z zatrzymaniem Szewczyka i spółki. Po 30 minutach BM Slam Stal wygrywała 60:51.

W ostatniej kwarcie rywale cały czas kontrolowali przewagę i ostatecznie wygrali 78:61.

Najlepszym zawodnikiem spotkania był Szymon Szewczyk, który zdobył 19 punktów i zaliczył sześć zbiórek. Po 14 punktów dodali Marc Carter i Shawn King. W ekipie gospodarzy wyróżniał się Kerron Johnson z 13 punktami.

Po porażce ze Stalą dąbrowianie nadal plasują się na piątej lokacie. Kolejnym rywalem MKS-u będzie Rosa Radom (12 marca).

MKS Dąbrowa Górnicza – BM Slam Stal Ostrów Wlkp. 61:78 (11:18, 20:25, 20:17, 10:18)

MKS: Johnson 13, Wesley 11, Wilson 8, Wołoszyn 8, Parzeński 6, Pamuła 4, Kovalenko 4, Szymański 4, Piechowicz 3, Kucharek 0.

Stal: Szewczyk 19, Carter 14, King 14, Majewski 9, Johnson 9, Chanas 5, Nikołow 4, Ochońko 2, Kostrzewski 2, Tomaszek 0, Zębski 0, Kaczmarzyk 0.