28-letni napastnik Junior Torunarigha został piłkarzem Zagłębia Sosnowiec. Jest pierwszym nowym zawodnikiem pozyskanym przez beniaminka ekstraklasy.

Mający podwójne obywatelstwo (niemieckie i nigeryjskie) Junior Torunarigha podpisał z Zagłębiem dwuletni kontrakt. Wcześniej klub przedłużył wypożyczenie Vamary Sanogo.

– Wiem, że Zagłębie awansowało do ekstraklasy. Jest to klub z ogromną tradycją i cieszę się, że tutaj trafiłem – powiedział Junior Torunarigha.

Junior Torunarigha nowym zawodnikiem Zagłębia Sosnowiec – fot. zaglebie.eu
Junior Torunarigha nowym zawodnikiem Zagłębia Sosnowiec – fot. zaglebie.eu

W poprzednim sezonie nowy nabytek sosnowiczan grał w czwartoligowym niemieckim zespole Alemania Akwizgran. Rozegrał tam 30 spotkań i strzelił 10 bramek. – Najlepiej czuję się jako wysunięty napastnik, na „9”. To jest moja pozycja – podkreśla Torunarigha.

Z zespołem trenuje także dwóch innych obcokrajowców – ofensywny pomocnik ze Słowenii oraz defensor z Niemiec.

Sparingowe zwycięstwo

Podopieczni Dariusza Dudka rozegrali już pierwszy sparing. Sosnowiczanie na starym obiekcie Korony Kielce wysoko pokonali 4:0 Viitorul Konstanca (czwarty zespół grający na najwyższym szczeblu w Rumunii). Bramki dla Zagłębia zdobyli: Żarko Udovicić, Junior Torunarigha, Sebastian Milewski oraz zawodnik testowany.

– Na pewno byliśmy lepszym zespołem, to nie podlega dyskusji. Nasza przewaga widoczna była zarówno w pierwszej, jak i drugiej połowie. Powiem szczerze, sami nie spodziewaliśmy się, że to tak fajnie pójdzie, ze wygramy tak wysoko. Trzeba się z tej wygranej cieszyć, ale także zachować umiar. To dopiero początek przygotowań i nie wiemy, na jakim etapie byli Rumuni – powiedział po meczu Dawid Kudła, bramkarz Zagłębia.

W sobotę, 30 czerwca, piłkarze z Sosnowca zagrają na wyjeździe z Czuwajem Przemyśl. Z kolei 2 lipca pojadą na tygodniowy obóz do Wodzisławia Śląskiego.

PRZECZYTAJ KONIECZNIE:

Piłkarski Sosnowiec triumfuje. To był udany sezon