echo adrotate_group(3, 0, 0, 0);
echo adrotate_group(3, 0, 0, 0);
echo adrotate_group(3, 0, 0, 0);
echo adrotate_group(9, 0, 0, 0);

Pierwszą ofiarą koronawirusa w województwie śląskim jest mieszkaniec Szczyrku. W ostatnich dniach był hospitalizowany w szpitalu w Tychach. Informację tę potwierdził burmistrz miejscowości Antoni Byrdy oraz Ministerstwo Zdrowia.

Burmistrz Szczyrku, Antoni Byrdy, przekazał informację, że zmarła zarażona koronawiruem osoba w Szczyrku. – Na podstawie oficjalnej informacji, którą otrzymałem z Państwowego Inspektoratu Sanitarnego, muszę przekazać przykrą i smutną wiadomość. Mamy pierwszą ofiarę śmiertelną koronawirusa w Szczyrku – napisał burmistrz Antoni Byrdy.

Informację o śmierci mężczyzny potwierdziło Ministerstwo Zdrowia. – Z przykrością informujemy, że zmarła ósma osoba zakażona koronawirusem. To 83-letni mężczyzna, który zmarł w szpitalu w Tychach. Mężczyzna miał choroby współistniejące – poinformował resort.

Wyrazy współczucia od wojewody

– Z ustaleń inspektorów sanitarnych wynika, że mężczyznę jakiś czas temu odwiedziły osoby z Holandii. Gdy pojawiły się niepokojące objawy, mężczyzna trafił do szpitala zakaźnego w Tychach. Niestety, pacjent zmarł – przekazała Alina Kucharzewska, rzecznik wojewody śląskiego.

Rzecznik wojewody dodaje, że wszystkie osoby z otoczenia mężczyzny są objęte kwarantanną przez służby sanitarne.

Kolejne przypadki zakażenia koronawirusem

echo adrotate_group(8, 0, 0, 0);

Po godzinie 12.00 Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 36 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem.

Potwierdzone przypadki dotyczą: 16 osób z woj. dolnośląskiego, 5 osób z woj. lubuskiego, 5 osób z woj. opolskiego, 4 osób z woj. małopolskiego, 3 osób z woj. lubelskiego, 3 osób z woj. łódzkiego.

W sumie liczba osób zakażonych koronawirusem wzrosła do 684. Ośmiu pacjentów zmarło.

echo adrotate_group(5, 0, 0, 0);
echo adrotate_group(5, 0, 0, 0);
echo adrotate_group(5, 0, 0, 0);
echo adrotate_group(9, 0, 0, 0);