echo adrotate_group(3, 0, 0, 0);
echo adrotate_group(3, 0, 0, 0);
echo adrotate_group(3, 0, 0, 0);
echo adrotate_group(9, 0, 0, 0);

– Przypominamy, że na terenie Polski obowiązuje stan epidemii. Proszę udać się do swojego miejsca zamieszkania, by nie zwiększać ryzyka zachorowań – to jeden z komunikatów, jakie można z megafonów puszcza Straż Miejska w Sosnowcu.

Jeśli nie musimy, nie wychodźmy z domu! – takie informacje słyszymy ze wszystkich stron. Jednak część osób nie przestrzega tych zaleceń i szczególnie przy sprzyjającej pogodzie licznie odwiedza miejsca wypoczynku.

Nie pomagają zamknięte przez miasta parkingi czy place zabaw. O pozostaniu w domach oraz o ryzyku zakażenia się koronawirusem przypominają także od niedzieli sosnowieccy strażnicy miejscy.

Nagraliśmy komunikaty z zaleceniem pozostania w domu. Nagranie trafiło do straży miejskiej, która w czasie patrolowania miasta puszcza je przez megafony – wyjaśnia Rafał Łysy, rzecznik prasowy Urzędu Miejskiego w Sosnowcu.

Komunikaty można też usłyszeć z głośników na Stawikach, na placu Stulecia i w przejściu podziemnym prowadzącym w kierunku dworca kolejowego i ulicy Kilińskiego, a także w rejonie budynku Urzędu Miejskiego przy ulicy Małachowskiego.

Jak zapowiadają urzędnicy, wkrótce w mieście pojawi się więcej możliwości używania komunikacji głosowej w nadzwyczajnych sytuacjach. – Głośniki zsynchronizowane z miejskim monitoringiem pojawią się w sześciu remontowanych przejściach podziemnych – przypomina Rafał Łysy.

Plakaty o koronawirusie na przystankach - fot. UM Sosnowiec
Plakaty o koronawirusie na przystankach – fot. UM Sosnowiec
echo adrotate_group(8, 0, 0, 0);

Sygnały dźwiękowe to nie wszystko. W Sosnowcu na kilkudziesięciu przystankach autobusowych pojawiły się duże plakaty z informacjami o poprawnych zachowaniu się w czasie pandemii koronawirusa.

Przypomnijmy, że jak dotąd w Sosnowcu odnotowano jeden potwierdzony przypadek zakażenia koronawirusem. Zarażony pacjent przebywa na oddziale zakaźnym w szpitalu w Zawierciu.

echo adrotate_group(5, 0, 0, 0);
echo adrotate_group(5, 0, 0, 0);
echo adrotate_group(5, 0, 0, 0);
echo adrotate_group(9, 0, 0, 0);