Już wkrótce pawilon „Słoneczna” przy ul. Glinianej 12 w Jaworznie zmieni się nie do poznania. Zainteresowane przebudową tego miejsca są cztery firmy. Najkorzystniejszą ofertę złożyła firma Riser z Jaworzna.

W tym roku ruszy przebudowa pawilonu handlowego „Słoneczna”. Do Jaworznickiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego wpłynęły bowiem cztery oferty wykonawców. Najkorzystniejszą ofertę złożyła firma Riser z Jaworzna, która za wykonanie wszystkich prac zaoferowała 10,85 mln zł. Tyskie konsorcjum Zmirob zaproponował niewiele więcej, bo 10,99 mln zł. Oba przedsiębiorstwa zagwarantowały, że wyrobią się z pracami w ciągu 14 miesięcy. Dwie pozostały oferty opiewają na kwoty 12,87 mln zł (Dombud z Katowic) i 15,82 mln zł (Cechini z Krynicy-Zdrój).

– Zgodnie z kryteriami oceny ofert jako najkorzystniejszą wybrano ofertę złożoną przez jaworznicką firmę Riser, która uzyskała maksymalną możliwe liczbę punktów – przekazali przedstawiciele JTBS.

Zgodnie z obowiązującymi procedurami, pozostałe przedsiębiorstwa biorące udział w postępowaniu mają czas na złożenie ewentualnych odwołań.

Firma Riser jest dobrze znana, Jaworznickie TBS już wielokrotnie z nią współpracowało. Zrealizowana ona już takie inwestycje, jak budowa Hospicjum Homo-Homini im. św. Brata Alberta, plac targowy przy ul. Grunwaldzkiej, budynki wielorodzinne przy ul. Marmurowej 11 i 13, Partyzantów 13, domy jednorodzinne przy ul. Duboisa i ul. Chełmońskiego.

„Słoneczna” w nowej odsłonie będzie obiektem mieszkalno-handlowo-usługowym z 49 mieszkaniami i parkingiem wewnętrznym.

– Koncepcja zakłada budowę obiektu ośmiokondygnacyjnego z 49 mieszkaniami na wynajem. Do każdego mieszkania zostanie też przypisana komórka lokatorska na przykład do przechowywania rowerów czy rzadziej użytkowanego sprzętu. Na parterze znajdzie się natomiast parking dla lokatorów – wyjaśnia Janusz Łach, prezes JTBS.

Dodatkowo Jaworznickie TBS zagospodaruje teren wokół pawilonu tworząc ogólnodostępny plac zabaw, strefę dla seniorów, nowe miejsca parkingowe i zieleńce.

– Planujemy, że w ramach prac zagospodarowane zostaną m.in. wewnętrzne drogi dojazdowe i teren obejmujący parking ogólnodostępny, a także skwer wypoczynkowy, na którym powstanie tzw. strefa seniora oraz plac zabaw dla najmłodszych – mówi Dawid Domagalski z JTBS.

Przedstawiciele JTBS planują, że nowi lokatorzy wprowadzą się do swoich mieszkań w trzecim kwartale 2018 roku.

Skomentuj przez Facebook

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here