Pierwszy otwarty pokaz familijnego spektaklu „Republika Marzeń” w reżyserii Jacka Jabrzyka odbędzie się w piątek na dziedzińcu Teatru Zagłębia w Sosnowcu. Tego samego dnia wieczorem zaplanowano też wyjątkowy koncert.

Dzięki stopniowemu przywracaniu działalności instytucji kultury, Teatr Zagłębia w Sosnowcu przełącza się w tryb offline i 19 czerwca zaprasza do spędzenia czasu razem.

O godz. 17.00 artyści z sosnowieckiego teatru zaprezentują familijny spektakl „Republika Marzeń” w reżyserii Jacka Jabrzyka, który w trakcie pandemii grany był na sosnowieckich podwórkach.

– Pierwsze próby do tego spektaklu przeprowadzane były jeszcze zdalnie, a kiedy tylko stało się to możliwe, aktorzy i twórcy weszli na scenę. Premiera „Republiki Marzeń” odbyła się w Dniu Dziecka w Centrum Pediatrii im. Jana Pawła II w Sosnowcu, a do uczestnictwa w wydarzeniu zaproszone były dzieci i ich opiekunowie. Kilka dni później „Republikę Marzeń” mieli szansę odwiedzić kolejni goście, tym razem z Domu Opieki Społecznej nr 2 w Sosnowcu. W obu przypadkach widzowie oglądali spektakl z okien budynku oraz przy zachowaniu wszystkich wytycznych dotyczących higieny w warunkach pandemii – opowiada Filip Jałowiecki z Teatru Zagłębia w Sosnowcu.

"Republika Marzeń" w odwiedzinach w Centrum Pediatrii Im. Jana Pawła II Klimontów – było cudownie! Jeszcze raz…

Opublikowany przez Teatr Zagłębia w Sosnowcu Poniedziałek, 15 czerwca 2020

„Republika marzeń” to familijny spektakl plenerowy z udziałem siedmiorga aktorów. Jego akcja toczy się na Oceanie Marzeń, gdzie dryfujące po nieznanych wodach statki-bloki spotykają się z przedstawicielami wyimaginowanej Republiki Marzeń, której ambasadą jest Teatr Zagłębia. Zadaniem obywateli wspomnianej republiki jest spełnianie marzeń i to właśnie marzenia są głównym tematem sztuki.

Autorem dramaturgii spektaklu jest Wojtek Zrałek-Kossakowski, scenografię i kostiumy zaprojektowali Szymon Szewczyk i Iga Słupska, a muzykę stworzył Rafał Matuszak. Choreografię przygotował Jakub Lewandowski.

Udział w spektaklu biorą: Agnieszka Bałaga-Okońska, Michał Bałaga, Agnieszka Bieńkowska, Aleksander Blitek, Kamil Bochniak, Beata Deutschman, Przemysław Kania, Ewa Kopczyńska, Krzysztof Korzeniowski, Grzegorz Kwas, Małgorzata Saniak-Grabowska, Jakub Sielski (gościnnie) i Mirosława Żak.

Koncert dla widzów

Wieczorem Teatr Zagłębia zaprasza z kolei na koncert w wykonaniu artystów sosnowieckiej sceny. W repertuarze przede wszystkim polskie utwory, ale pojawią się też światowe przeboje. Wieczór poprowadzą Mirosława Żak i Przemysław Kania. Początek o godz. 20.00.

– Pożegnamy mijający sezon, oswoimy nową rzeczywistość. Gwarantujemy moc wzruszeń, dobry wieczór, bezpieczeństwo i chwilę wytchnienia od pandemicznej codzienności – zapewnia Jacek Jabrzyk, dyrektor artystyczny teatru.

Bilety na spektakl „Republika Marzeń” można kupić TUTAJ, a na koncert „Teatr Gra” – TUTAJ.

Wydarzenia odbędą się na dziedzińcu przed Teatrem Zagłębia. W przypadku złej pogody zostaną przeniesione do budynku teatru.