Thiago Veloso zastąpi Grzegorza Pająka na pozycji rozgrywającego MKS-u Będzin. Z klubem pożegnało się siedmiu zawodników.

Działacze MKS-u Będzin pozyskali pierwszego zawodnika przed startem nowego sezonu PlusLigi. Do zagłębiowskiego klubu dołączył Brazylijczyk Thiago Veloso, dla którego będzie to trzeci europejski klub w karierze.

– Thiago Veloso ma bardzo dobre CV. Mały spryciarz, grający typową, brazylijską, szybką siatkówkę z dużą ilością szaleństwa. Niewysoki, ale charakterny, typowy lider – ocenił trener Jakub Bednaruk. – Mocno polecał go mój rozgrywający z Bydgoszczy, Raphael Margarido, zwłaszcza że Thiago chciał trafić do Polski – dodał szkoleniowiec.

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez MKS BĘDZIN (@mksbedzin)

Mierzący 185 cm wzrostu zawodnik w poprzednich rozgrywkach bronił barw Rennes Volley, z którym finiszował na trzecim miejscu w Ligue A. W ekipie z północno-zachodniej Francji występował po skosie z byłym atakującym MKS-u, Rafaelem Araujo.

Wcześniej Veloso grał głównie w swojej ojczyźnie, stanowiąc o sile SESI Sao Paulo (2011/2012 – 2015/2016) oraz SESC/Rio de Janeiro (2017/2018 – 2018/2019). W tym czasie wywalczył dwa srebrne (2013/2014 i 2014/2015), a także dwa brązowe medale (2013/2014 i 2017/2018) mistrzostw Brazylii.

Niespełna 27-letni siatkarz posiada również reprezentacyjne doświadczenie zdobyte m.in. podczas mistrzostw świata do lat 23 (2013), igrzysk panaamerykańskich (2015 i 2019) czy Pucharze Panaamerykańskim (2015 i 2018). Wszystkie imprezy kończył z medalem na szyi.

Budują nowy skład

MKS Będzin bardzo mocno przebudowuje skład przed nowym sezonem. Z zespołem pożegnało się już ośmiu zawodników.

W zespole z Będzina nie zagrają: Dawid Dryja, Konrad Buczek, Michał Superlak, Michał Potera, Jan Fornal, Grzegorz Pająk i Piotr Macheta. Przypomnijmy, że w marcu do Niemiec powrócił David Sossenheimer.

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez MKS BĘDZIN (@mksbedzin)

Najdłużej, bo aż przez dziesięć sezonów (w tym cztery w ekstraklasie) w będzińskich barwach grał Michał Potera. W ostatnich dwóch latach wiódł prym w klasyfikacji najlepiej przyjmujących PlusLigi. 32-latek od nowego sezonu zagra w Rzeszowie. Dryja przenosi się z kolei do Radomia, Superlak i Fornal do stolicy naszego kraju, Macheta do Częstochowy, a Pająk do pierwszoligowego Lublina.

W składzie pozostaną z kolei atakujący Rafał Faryna, środkowy Artur Ratajczak i przyjmujący Rafał Sobański. W roli trenera pozostaje niezmiennie Jakub Bednaruk, który zapewnił, że nazwiska kolejnych zawodników poznamy już niebawem.

Kto przychodzi, kto zostaje?

Zostają: Artur Ratajczak (środkowy), Rafał Faryna (atakujący), Rafał Sobański (przyjmujący), Jakub Bednaruk (trener).

Przyszli: Thiago Veloso (rozgrywający, Rennes Volley).

Odeszli: David Sossenehimer (Sir Safety Perugia – Włochy), Dawid Dryja (Cerrad Enea Czarni Radom), Konrad Buczek (AZS AGH Kraków), Michał Superlak i Jan Fornal (Verva Warszawa Orlen Paliwa), Michał Potera (Asseco Resovia Rzeszów), Grzegorz Pająk (LKPS Politechnika Lublin) i Piotr Macheta (?).

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here