Już w sobotę, 28 sierpnia, odbędzie się olimpiada w Porębie. Będzie tradycyjny znicz olimpijski, odśpiewanie hymnu oraz spora dawka sportowych zmagań i emocji.

Międzypokoleniowa Powiatowa Olimpiada Sportowa będzie miała miejsce na terenie porębskiego „Orlika”. Wszystko rozpocznie się o godzinie 10:00, kiedy znicz zapłonie, a hymn zostanie odśpiewany. Następnie od godziny 11:00 ruszą wszystkie konkurencje sportowe, których jest sporo i każdy znajdzie coś dla siebie.

Cztery miejsca zmagań sportowych:

  • „Orlik” – tutaj odbędzie się mecz piłki nożnej, mecz piłki siatkowej, konkurs rzutów karnych oraz turniej tańca nowoczesnego,
  • Szkoły podstawowe numer 1 i 2 w Porębie – tutaj odbędą się uczniowskie zawody sportowe,
  • Miejski Ośrodek Kultury – tutaj zaplanowano turniej tenisa stołowego dla seniorów,
  • Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji – tutaj uczestnicy rozegrają turniej siatkówki plażowej.

W planach jest również eskapada rowerowa i nordic walking. O godzinie 17:00 odbędzie się dekoracja medalistów, wręczenie pucharów i nagród dla zwycięzców poszczególnych konkurencji. Godzinę później zaplanowano artystyczną część olimpijską. Ze swoimi najlepszymi kawałkami wystąpią soliści, solistki oraz zespoły wokalne działające przy Stowarzyszeniu Studio ART w Porębie oraz Miejskim Ośrodku Kultury.

Międzypokoleniowa Powiatowa Olimpiada Sportowa to zadanie realizowane w ramach projektu, na które Stowarzyszenie Emerytów, Rencistów i Inwalidów „NESTOR” w Porębie pozyskało środki finansowe w wysokości 7 tys. złotych ze starostwa powiatowego w Zawierciu. Wydarzenie współfinansowane jest również ze środków Urzędu Miasta Poręba.

Wszyscy chętni muszą się zgłosić do biura zawodów na terenie „Orlika”, a jedynym wymogiem jest brak przeciwwskazań zdrowotnych i objawów związanych z Covid-19.  Podczas całej olimpiady będzie zorganizowany mobilny punkt szczepień.