Już 4 września odbędą się dwa biegi, na 5 i 10 kilometrów, a trasą będzie teren parku miejskiego w Wojkowicach. Jest to wyjątkowa szansa, by sprawdzić swoje możliwości i wygrać nagrodę.

Pierwszą informacją jest trudność trasy, ponieważ będzie ona z licznymi podbiegami, a nawierzchnia to asfalt i bruk. Jednak nikt nie powinien się zrażać, bo im trudniej, tym większa satysfakcja zwycięstwa.

Przebiegnięcie całej trasy to niejedyny wymóg, ponieważ został zastosowany limit czasowy, po upływie którego uczestnicy zobowiązani są do przerwania biegu i zejścia z trasy. Ogólny pomiar czasowy będzie polegał na posiadaniu chipa, który monitoruje uczestnika oraz wysyła komunikat końcowy, gdy przekroczy metę.

Dla zwycięzcy w obu kategoriach przewidziane są nagrody, a każdy, kto ukończy bieg, otrzyma medal. Warto wspomnieć, że dla uczestników zagwarantowana jest woda mineralna i zabezpieczenie medyczne.

Zgłoszenia są możliwe tylko poprzez stronę www.timekeeper.pl do 2 września 2021 roku lub do wyczerpania limitu 100 miejsc dla każdego biegu. Wyniki również zostaną udostępnione na tej stronie oraz oficjalnej stronie gminy Wojkowice. Start w biegu jest nieodpłatny.