W sosnowieckim Centrum Pediatrii im. Jana Pawła II powstał oddział dermatologii dla dzieci, który jest jedynym takim oddziałem w województwie śląskim.

Zakończyły się prace budowlane oraz modernizacyjne pomieszczeń części szpitala dla potrzeb oddziału dermatologii dla dzieci w Centrum Pediatrii im. Jana Pawła II w Sosnowcu. Dzięki tym działaniom powstał 12-łóżeczkowy oddział. Szacunkowy koszt tej inwestycji to 1 200 000 złotych.

Oddział dermatologiczny dla dzieci został przeniesiony do Sosnowca z Katowickiego Centrum Onkologii w Katowicach w maju 2018 roku, gdzie nie wpisywał się w nowy profil lecznicy. Do chwili obecnej świadczenia udzielane były małoletnim pacjentom w oddziale chirurgicznym dla dzieci z pododdziałem dermatologicznym.

W Centrum Pediatrii im. Jana Pawła II w Sosnowcu znajduje się dziewięć oddziałów o specjalnościach: pediatrycznej, niemowlęcej i patologii noworodka, reumatologicznej, chirurgicznej dla dzieci z pododdziałem dermatologii, klinicznym oddziale psychiatrii i psychoterapii wieku rozwojowego, dziennym oddziale psychiatrii i psychoterapii wieku rozwojowego, rehabilitacji oraz rehabilitacji neurologicznej dla dzieci, gastroenterologicznej dla dzieci oraz anestezjologii i intensywnej terapii dla noworodków i dzieci.

Centrum Pediatrii w roku 2018 udzieliło mieszkańcom województwa śląskiego 50 tysięcy porad specjalistycznych oraz 7,5 tysiąca hospitalizacji.