W gminie Psary systematycznie przebudowywane są sieci wodociągowe. Aktualnie trwają prace przy ogromnym zadaniu za ponad 1,6 mln zł, obejmującym ponad 3 km sieci w Brzękowicach Górnych, Goląszy Górnej i Dąbiu Górnym.

Dotychczas wykonano sieć wodociągową od zbiornika wyrównawczego w Górze Siewierskiej w stronę Brzekowic Górnych o długości około 1100 m. Obecne prace prowadzone są w Brzekowicach Górnych, gdzie nowo budowany rurociąg prowadzony jest równolegle po dwóch stronach ulicy.

Mapa wodociągu
Mapa wodociągu – fot. Gmina Psary

Do tej pory powstało tam około 900 m nowej sieci. Prace wykonywane są zarówno wykopem otwartym jaki i przewiertem sterowanym. Jest to pierwszy etap przebudowy sieci wodociągowej w Brzękowicach Górnych, Goląszy Górnej oraz Dąbiu Górnym, który swoim zakresem obejmuje przebudowę wraz z przyłączami o łącznej długości 3043,6 m.

Nowy wodociąg
Nowy wodociąg – fot. Gmina Psary

Zgodnie z planem prace prowadzone są od zbiornika wyrównawczego przy ul. Złotej w Górze Siewierskiej aż do okolic posesji nr 3 w Brzękowicach Górnych. Wykonawcą jest Firma Usługowo-Handlowa „MAT-MAT” Krzysztof Mącior z Szynwałdu, a koszt prac sięga 1 655 736,95 zł. Planowany termin zakończenia przedsięwzięcia to sierpień przyszłego roku.