W sobotę, 24 sierpnia oficjalnie otwarto nowy plac zabaw na sosnowieckich Stawikach. Najmłodsi mieszkańcy miasta już testują nowe atrakcje.

Zakończyła się trwająca kilka tygodni budowa nowego placu zabaw w pobliżu sosnowieckiego kąpieliska Stawiki. Plac zajmuje powierzchnię ponad 700 metrów kwadratowych. Znajduje się na nim wiele atrakcji, które ucieszą najmłodszych mieszkańców miasta, w tym huśtawki, piaskownica, okręty, krokodyl czy morskie zwierzęta.

Nie zapomniano także o dzieciach z niepełnosprawnościami. Z myślą o nich zainstalowano m.in. urządzenia do wspinaczki, huśtawki czy piaskownicę. Całość nawiązuje estetyką do znajdującego się w pobliżu kąpieliska.

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji za przygotowania powierzchni i montaż zapłacił ok. 323 tysiące złotych, jednak większość instalacji miasto otrzymało za darmo od firmy Hags, producenta urządzeń zabawowych, która niedawno uruchomiła w Sosnowcu zakład produkcyjny.

W ramach inwestycji zamontowano także ławki, kosze na śmieci oraz stojaki na rowery. Całość została ogrodzona, dzięki czemu dzieciaki mogą bezpiecznie się bawić.