W sobotę, 24 sierpnia oficjalnie otwarto nowy plac zabaw na sosnowieckich Stawikach. Najmłodsi mieszkańcy miasta już testują nowe atrakcje.

Zakończyła się trwająca kilka tygodni budowa nowego placu zabaw w pobliżu sosnowieckiego kąpieliska Stawiki. Plac zajmuje powierzchnię ponad 700 metrów kwadratowych. Znajduje się na nim wiele atrakcji, które ucieszą najmłodszych mieszkańców miasta, w tym huśtawki, piaskownica, okręty, krokodyl czy morskie zwierzęta.

Nie zapomniano także o dzieciach z niepełnosprawnościami. Z myślą o nich zainstalowano m.in. urządzenia do wspinaczki, huśtawki czy piaskownicę. Całość nawiązuje estetyką do znajdującego się w pobliżu kąpieliska.

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji za przygotowania powierzchni i montaż zapłacił ok. 323 tysiące złotych, jednak większość instalacji miasto otrzymało za darmo od firmy Hags, producenta urządzeń zabawowych, która niedawno uruchomiła w Sosnowcu zakład produkcyjny.

W ramach inwestycji zamontowano także ławki, kosze na śmieci oraz stojaki na rowery. Całość została ogrodzona, dzięki czemu dzieciaki mogą bezpiecznie się bawić.

Skomentuj przez Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here