W Sławkowie powstaje, druga już, ogólnodostępna strefa aktywności. Z planowanych atrakcji będą mogli tu korzystać zarówno młodsi, jak i starsi mieszkańcy miasta.

Przy Zespole Szkół im. Jana Pawła II w Sławkowie trwa budowa drugiej strefy aktywności, na którą składa się plenerowa siłownia i plac zabaw. Będzie to miejsce gdzie każdy, niezależnie od wieku znajdzie coś dla siebie. Powstająca właśnie strefa aktywności będzie, podobnie jak pierwsza, ogólnodostępna dla mieszkańców miasta.

Inwestycja realizowana jest dzięki współpracy miasta i firmy ArcelorMittal Poland. Resztę środków na budowę siłowni i placu zabaw – prawie 50 tys. zł – przeznaczył samorząd miasta.

Pierwsza strefa aktywności rodzinnej z plenerową siłownią i placem zabaw dla dzieci powstała wcześniej ze środków miasta w parku i cieszy się dużym zainteresowaniem mieszkańców. W ubiegłym roku, przy wsparciu firmy Adatex, powstał również plac zabaw przy Szkole Podstawowej nr 1.

– Konsekwentnie, zgodnie z zapowiedziami, realizujemy program budowy stref aktywności rodzinnej, z których korzystać będą mogli wszyscy mieszkańcy miasta. W tym roku miasto rozpocznie też projektowanie modernizacji obiektów sportowych przy Zespole Szkół i strefy parkingowej między szkołą i remizą OSP – zapowiada Rafał Adamczyk, burmistrz Sławkowa.