Druga plenerowa siłownia i plac zabaw powstaną jeszcze w tym roku w Sławkowie. Dzięki współpracy miasta z ArcelorMittal Poland zagospodarowana zostanie przestrzeń przy Zespole Szkół im. Jana Pawła II.

Jeszcze w tym roku, na terenie Sławkowa, stanie nowoczesna przestrzeń do spędzania wolnego czasu dla rodzin z dziećmi, ale nie tylko…. Strefa Aktywności Rodzinnej to połączenie placu zabaw i siłowni na wolnym powietrzu. Będzie to miejsce gdzie każdy, niezależnie od wieku znajdzie coś dla siebie.

Budowa drugiej rodzinnej strefy aktywności będzie możliwa dzięki firmie ArcelorMittal Poland, która przekaże na ten cel 50 tys. zł. Środki pochodzą z funduszy spółki w ramach społecznej odpowiedzialności biznesu. – W tym roku pomożemy mieszkańcom Sławkowa stworzyć strefę aktywności rodzinnej, czyli miejsce, w którym aktywnie spędzą czas zarówno osoby dorosłe, młodzież, jak i dzieci – podkreśla Karolina Muza – Adamiec, szef Biura Odpowiedzialności Biznesu ArcelorMittal Poland.

Pierwsza strefa aktywności rodzinnej z plenerową siłownią i placem zabaw dla dzieci powstała wcześniej ze środków miasta w parku i cieszy się dużym zainteresowaniem mieszkańców. W ubiegłym roku, przy wsparciu firmy Adatex, powstał również plac zabaw przy Szkole Podstawowej nr 1.

– Konsekwentnie, zgodnie z zapowiedziami, realizujemy program budowy stref aktywności rodzinnej, z których korzystać będą mogli wszyscy mieszkańcy miasta. W tym roku miasto rozpocznie też projektowanie modernizacji obiektów sportowych przy Zespole Szkół i strefy parkingowej między szkołą i remizą OSP – zapowiada Rafał Adamczyk, burmistrz Sławkowa.