W ciągu kilku najbliższych dni ruszy warta 7,5 mln zł przebudowa sieci wodociągowej i kanalizacyjnej na terenie Sosnowca.

W ciągu kilku najbliższych dni powinna ruszyć przebudowa sieci wodociągowej oraz sieci kanalizacji ogólnospławnej przy ul. Niepodległości, Piwnika-Ponurego, Wierzbowej, Lotników, Zillingera oraz Szczecińskiej w Sosnowcu. Plac budowy został już przekazany wykonawcy.

Przebudowa dotyczy 3,3 km sieci kanalizacyjnej, która powstała w tym rejonie na początku lat 50-tych. Inwestycja uwzględnia również budowę blisko 3 km nowej sieci wodociągowej.

– Oprócz infrastruktury wodno-kanalizacyjnej, po zakończeniu robót mieszkańcy będą mogli cieszyć się z nowej drogi oraz chodnika na całej długości ulicy Szczecińskiej, Piwnika-Ponurego oraz Placu Zillingera. Podobnie będzie z ulicą Niepodległości, która na całej długości będzie miała nowy asfalt, a także chodniki. To zadanie Sosnowieckie Wodociągi wykonają wspólnie z miastem – wyjaśnia Rafał Łysy, rzecznik prasowy Urzędu Miasta w Sosnowcu.

Nowa nawierzchnia pojawi się także w ciągu ulicy Narcyzów. Zakończenie inwestycji planowane jest na koniec 2018 roku.

PRZECZYTAJ TEŻ: Sosnowieckie Wodociągi rozpoczynają kolejne prace