Sosnowieckie Wodociągi rozpoczynają prace związane z budową kolejnych odcinków sieci wodociągowo-kanalizacyjnej na terenie miasta. Trzy nowe inwestycje będą w sumie kosztowały ponad 4,5 mln zł.

Mieszkańcy mogą już obserwować roboty związane z budową sieci kanalizacji sanitarnej wraz z przebudową sieci wodociągowej w ul. Dobrzańskiego w Sosnowcu oraz budowę sieci kanalizacji sanitarnej w ul. Kraszewskiego. Wykonawca w ramach prac oprócz przebudowy wodociągu, ułoży blisko kilometr nowej sieci kanalizacji sanitarnej, co pozwoli na przyłączenie do sieci kilkudziesięciu budynków. Po zakończeniu prac ułoży z kolwi blisko 200 metrów nowego asfaltu na ulicy Kraszewskiego i kolejne 50 metrów na ul. Dobrzańskiego.

Podobny zakres prac realizowany jest w ciągu ul. Łukasińskiego, Kolbe, Puszkina, Granicznej i Sebyły. W sumie w tych ulicach wybudowana zostanie nowa kanalizacja sanitarna (ok. 800 metrów) oraz przebudowany wodociąg (ok. 1,4 km).

Trzecim zadaniem realizowanym przez Sosnowieckie Wodociągi jest budowa 3,6 km sieci wodociągowej w ul. Tuwima – od ul. Wojska Polskiego do ul. Długiej oraz w ul. Plażowej. Ta inwestycja obejmuje również budowę spięcia sieci wodociągowej z osiedlem Bór.

– To dosyć skomplikowane zadanie, bowiem wykonawca będzie miał do pokonania kilka poważnych przeszkód. Będzie musiał wykonać m.in.: przewiert pod rzeką Bobrek, a także drogą ekspresową S1 i linią kolei piaskowej – wyjaśnia Małgorzata Pochwalska, prezes Sosnowieckich Wodociągów.

Wszystkie prace zakończą się na przełomie 2017 i 2018 roku.

Skomentuj przez Facebook

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here