Tylko tydzień został na udział w Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań 2021. Osoby, które nie dopełniły jeszcze obowiązku spisowego, będą mogły to uczynić w trakcie „Nocy Spisowej”.

To ostatnie dni, aby wziąć udział w Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań 2021. Obowiązek ten dotyczy każdej osoby mieszkającej w Polsce. Osoby, które jeszcze tego nie zrobiły, w najbliższą sobotę będą miały na to naprawdę dużo czasu, w trakcie nocy spisowej.

– W związku ze zbliżającym się terminem zakończenia spisu oraz w celu zapewnienia wysokiej kompletności wyników spisu powszechnego ludności i mieszkań w 2021 r. Centralne Biuro Spisowe podjęło decyzję o zorganizowaniu na terenie całego kraju akcji „Noc Spisowa”. Nasza gmina także weźmie udział w tej akcji – podkreśla Rafał Zawartka, koordynator biura spisowego w Sosnowcu.

„Noc Spisowa” w Sosnowcu odbędzie się 25 września w godz. 8:00-24:00 w Urzędzie Miejskim (budynek przy Al. Zwycięstwa 20) oraz w Centrum Informacji Miejskiej ul. Warszawska 3 (przejście podziemne pod dworcem PKP).

Warto również pamiętać, że w Urzędzie Miejskim w Sosnowcu (budynek przy Al. Zwycięstwa 20) można się spisać w tygodniu w dniach poniedziałek – czwartek w godz. 7:30-18:00 oraz w piątek do godz. 15:00.