W sobotę wieczorem na sosnowieckiej Górce Środulskiej rozpoczęło się naśnieżanie małego stoku. Na miejscu pracują trzy armatki śnieżne.

Ujemne temperatury pozwoliły na uruchomienie naśnieżania małego stoku na Górce Środulskiej. Na stoku pracuje w sumie pięć armatek śnieżnych, które produkują śnieg.

– Rozpoczęliśmy prace w weekend, bo pojawiły się ku temu warunki. Niestety od środy do soboty prace zostaną wstrzymane ze względu na zapowiadane ocieplenie – wyjaśnia Damian Sodo, kierownik kompleksu rekreacyjno-sportowego przy ul. 3 Maja 51.

Kiedy będą gotowe małe wyciągi? – To wszystko zależy od aury. Konieczne są bowiem niskie temperatury oraz niska wilgotność – mówi Sodo. – Jeśli będzie mróz, zostaną uruchomione w piątek, przed feriami zimowymi – dodaje.

Jak zapewnia nas kierownik obiektu Górka Środulska będzie funkcjonować w okresie ferii, od 29 stycznia do 11 stycznia. – Chcemy się zabezpieczyć, żeby śniegu było więcej. Żeby w przypadku odwilży cały śnieg nie spłynął – tłumaczy kierownik kompleksu.

Na duży wyciąg przyjdzie nam jeszcze poczekać. Jego naśnieżanie rozpocznie się dopiero po uruchomieniu małego stoku. – To duży teren do naśnieżania, dlatego będziemy potrzebowali kolejnych 7-10 dni na jego naśnieżenie. Wszystko jednak zależy od warunków atmosferycznych – podkreśla Damian Sodo.

Nie zmieni się cennik korzystania ze stoku oraz godziny jego funkcjonowania. Przy sprzyjających warunkach atmosferycznych obiekt będzie czynny od poniedziałku do niedzieli w godzinach 10:00-22:00.

Karnet obejmujący 10 wjazdów małymi wyciągami kosztuje 8 zł (w tygodniu) lub 10 zł (w weekendy). Można także skorzystać z karnetów czasowych. Za godzinny karnet trzeba zapłacić 6 zł w tygodniu i 7 w weekend, za dwie godziny odpowiednio 8 i 9 zł, za trzy – 14 i 15 zł, a za cztery godziny – 16 i 17 złotych.