To był pracowity weekend dla funkcjonariuszy Krajowej Administracji Skarbowej, którzy zrobili nalot na sosnowieckie kluby, dyskoteki i puby, aby sprawdzić czy właściciele korzystają z kas fiskalnych i wydają paragony.

Podczas minionego weekendu mundurowi ze śląskiej Służby Celno-Skarbowej prowadzili działania kontrolne na terenie Sosnowca. Pojawili się w kilkunastu pubach, dyskotekach i klubach nocnych. Funkcjonariusze KAS sprawdzali czy właściciele korzystają z kas fiskalnych i wydają paragony.

W wyniku stwierdzenia nieprawidłowości nałożyli 8 mandatów na kwotę 13,9 tys. złotych. W 2017 roku funkcjonariusze KAS na terenie województwa śląskiego przeprowadzili łącznie kilkanaście tysięcy czynności kontrolnych. W ramach prowadzonych działań pojawili się w zakładach wulkanizacyjnych, u sprzedawców zniczy, taksówkarzy oraz sprzedawców na jarmarkach świątecznych.

Efektem przeprowadzonych kontroli jest wystawienie blisko 800 mandatów, z których do państwowej kasy trafiło prawie 222,5 tys. złotych.

Warto podkreślić, że zgodnie z przepisami sprzedaż z pominięciem kasy rejestrującej albo niewydanie dokumentu z kasy rejestrującej, stwierdzającego dokonanie sprzedaży to naruszenie przepisów, za które grozi wysoka grzywna.