W sobotę, 11 września odbędzie się 4. Zagłębiowski Spływ Kajakowy. Uczestnicy będą mieli do pokonania ok. 18 kilometrów.

Poprzednia edycja odbyła się w 2019 roku. Podobnie jak wtedy, 18-kilometrowa trasa wiedzie ze Sławkowa do sosnowieckich Maczek, po rzece Biała Przemsza. Na tym odcinku płynie ona z dala od miejskich zabudowań przez gęsty i niedostępny las.

Atrakcyjna i wymagająca trasa

Trasa jest wymagająca. Wystąpią na niej wszelakie przeszkody, takie jak obalone drzewa i konary. Z drugiej strony będzie to niezwykle atrakcyjna wyprawa poprzez swoje walory przyrodnicze, ale przede wszystkim oddalenie się od miejskiego zgiełku.

Czas, jaki potrzebny będzie na przepłynięcie tego odcinka to od sześciu do ośmiu godzin. Uczestnicy nie będą musieli posiadać swojego sprzętu. Organizatorzy zapewniają kajaki, wiosła oraz kamizelkę asekuracyjną. Ponadto każdy z płynących otrzyma pamiątkowy medal i koszulkę.

4. Zagłębiowski Spływ Kajakowy plakat
4. Zagłębiowski Spływ Kajakowy – fot. MOSiR Sosnowiec

Tylko sto miejsc

Aby wziąć udział w spływie trzeba się pośpieszyć. Rejestracja kończy się w czwartek, 9 września o 12. Opłata wpisowa wynosi 60 złotych. W imprezie mogą wziąć udział osoby pełnoletnie lub niepełnoletnie pod opieką dorosłego. Na starcie może stanąć maksymalnie 100 osób.

Spływ ma na celu zapoznanie jego uczestników z walorami krajobrazowymi rzeki Biała Przemsza. Ma on propagować zdrowy i aktywny tryb życia, a zarazem integrować mieszkańców Zagłębia. Organizatorami imprezy są Urząd Miejski w Sosnowcu, Urząd Miasta Sławków, MOSiR w Sosnowcu oraz Fundacja Kajakowa TOŁHAJ-GDK.