Policjanci z Będzina przejęli ukryte w mieszkaniu 26-letniego mieszkańca Wojkowic środki odurzające. Stróże prawa w jednym z pomieszczeń na parapecie znaleźli słoiki z marihuaną i amfetaminą, z których można przygotować ponad 450 działek dilerskich narkotyków.

Policjanci z będzińskiej komendy uzyskali informację o młodym mężczyźnie, który w swoim mieszkaniu może posiadać narkotyki. Stróże prawa udali się więc do jednego z mieszkań w centrum Wojkowic, należącego do 26-letniego mężczyzny.

W trakcie przeszukania pokoju należącego do 26-latka, policjanci na parapecie okna znaleźli słoiki, w których znajdowały się woreczki strunowe z zawartością białego proszku i suszu roślinnego. Badanie przeprowadzone przez technika kryminalistyki potwierdziły przypuszczenia kryminalnych, że mają do czynienia z amfetaminą oraz marihuaną. Zabezpieczone narkotyki mogły posłużyć do przygotowania ponad 450 porcji dilerskich – przekazał Paweł Łotocki z Komendy Powiatowej Policji w Będzinie.

Zatrzymany 26-latek odpowie teraz za posiadanie zakazanych substancji. O jego dalszym losie zdecyduje prokurator i sąd. Mężczyźnie grozi nawet 8 lat więzienia.

Narkotyki w słoikach – fot. Policja Będzin