W najbliższy piątek rusza 6 edycja Nano Festiwalu Piwa. Do Sosnowca zawita kolejny browar kraftowy: Widawa!

Browar Widawa znany jest ze współpracy z Tomaszem Kopyrą. Ich wspólne piwo „Shark” było do niedawna najmocniej chmielonym polskim piwem. To trunek o pomarańczowej, lekko mętnej barwie i cytrusowo – chmielowym zapachu. Smak jest zdominowany przez bardzo silną i wyrazistą chmielową goryczkę, którą uzupełniają akcenty grejpfrutowe.

Poza „Sharkiem” na festiwalu będzie można spróbować także: Simcoe Pils, Fruit Bomb IPA, Lato czeka, Tropical Storm IPA oraz nowość – Le polonais c’u’nt joke – czyli Silesian Grape Ale leżakowane w beczkach po Chardonnay. Owoc współpracy Browar Widawa Brasserie Dunham i Winnica Moderna. O dobre jedzenie zadba duet Bad Chef’s czyli Marcin Tondos i Mikołaj Baryłka.

Nano Festiwal Piwa w Cesarskiej - fot. Cesarska Sosnowiec
Nano Festiwal Piwa w Cesarskiej – fot. Cesarska Sosnowiec

W poprzednich pięciu edycjach imprezy pojawiły się browary: PINTA, Birbant, Bazyliszek, Trzech Kumpli i Brodacz. Każdej z imprez towarzyszył inny foodtruck. Nano Festiwal Piwa to pierwsza taka inicjatywa w Sosnowcu. Organizowana jest przez pub Cesarska (3 Maja 7) na terenie ich obszernego ogródka. Dzięki tej imprezie można zapoznać się z czołówką polskiego kraftu!

Jeśli cenisz dobre piwo i dobre jedzenie – koniecznie zajrzyj do Cesarskiej w piątek lub sobotę!