W najbliższy piątek rusza 5 edycja Nano Festiwalu Piwa. Tym razem gościnnym browarem będzie trójmiejski Brodacz.

18 różnych piw lanych, w tym 6 na zewnętrznym barze, na którym w każdej edycji pojawia się nowy browar rzemieślniczy. Do tego foodtruck. A wszystko to na 500 m2 ogródka Cesarskiej! W najbliższy piątek rusza 5 edycja Nano Festiwalu Piwa. Tym razem gościnnym browarem będzie trójmiejski Brodacz.

Nano Festiwal Piwa w Cesarskiej - fot. Cesarska Sosnowiec
Nano Festiwal Piwa w Cesarskiej – fot. Cesarska Sosnowiec

Nano Festiwal Piwa to pierwsza taka inicjatywa w Zagłębiu. Dotychczas nie organizowano na naszym terenie festiwalów z browarami rzemieślniczymi, robiącymi piwo różnorodne, w niewielkich ilościach i w sposób zbliżony do domowego (nie oszczędzając na surowcach i czasie). Jak sama nazwa wskazuje, festiwal jest mały, cieszy się za to ogromną popularnością.

W weekendy, pomimo sezonu urlopowego miejsce to pełne jest ludzi. – Zamiast jednego dużego, organizujemy w każdy weekend mały festiwal. Za każdym razem z innym browarem i inną kuchnią – mówi Marzena Kątlowska, organizator.

Nano Festiwal Piwa w Cesarskiej - fot. Cesarska Sosnowiec
Nano Festiwal Piwa w Cesarskiej – fot. Cesarska Sosnowiec

W poprzednich edycjach z browarów pojawiły się: PINTA, Birbant, Bazyliszek, Trzech Kumpli. Za jedzenie odpowiadały: FoodTruck Dzik (serwujący dziczyznę), Mad Mick, Gray Pork BBQ i na ubiegłotygodniowej edycji Bad Chef’s czyli Marcin Tondos i Mikołaj Baryłka.

Jeśli cenisz dobre piwo i dobre jedzenie – koniecznie zajrzyj do Cesarskiej w piątek lub sobotę!