Gwałtowna ulewa przeszła nad Śląskiem i Zagłębiem w sobotnie popołudnie, powodując spore komplikacje dla kierowców i pieszych.

Zalane samochody, budynki i ulice – to efekt sobotniej nawałnicy, która przeszła nad naszym regionem. Obfite opady znacząco utrudniły ruch na drogach. Zamknięty został ruch w tunelu, w kierunku Katowic. Ogromne utrudnienia w ruchu pojawiły się także w Sosnowcu na drodze krajowej S86, w kierunku Katowic, a także na parkingu przy Centrum Handlowym Auchan.

Mieszkańcy wielu sosnowieckich dzielnic informują o lokalnych podtopieniach ulic, garaży i małych obiektów. Wiele ulic jest nieprzejezdnych. Podtopione są wiadukty. Również przechodnie mają problem z poruszaniem się w wielu miejscach miasta.

Spore utrudnienia czekają także na mieszkańców Będzina i Dąbrowy Górniczej, gdzie ulewa zalała wiele domostw i ulic. Strażacy wzywani są nie tylko do lokalnych podtopień, ale i uszkodzonych drzew i linii energetycznych.

Służby apelują, by zachować ostrożność i zdjąć nogę z gazu. Według prognoz w nocy może wiać silny wiatr, mogą wystąpić burze i grad. Mogą także wystąpić przerwy w dostawie prądu.

Foto: fot. Bartek Jurczak/Faceook @Gdzie stoją w Sosnowcu