W przyszłym roku ruszy drugi etap budowy plaży miejskiej w Będzinie. Powstanie m.in. basen, tężnia solankowa i wiata grillowa.

Miesiąc temu mieszkańcy Będzina cieszyli się z otwarcia plaży miejskiej. Miejsce to cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem, ale jak się okazuje, to jeszcze nie koniec zmian.

– Otwarta na początku lipca plaża cieszy się ogromnym zainteresowaniem mieszkańców. A to dopiero początek – zapewnia Łukasz Komoniewski, prezydent Będzina.

Plaża w obecnej formie to zamknięcie pierwszego etapu prac. W ramach drugiego etapu powstanie basen, atrakcje wodne, tężnia solankowa, wiata grillowa, Na rozległym terenie, jaki zajmuje plaża, posadzone zostaną drzewa i krzewy. Miłośnicy rowerów dojadą tam nową ścieżką rowerową, a posiadacze czterech kółek będą mogli zostawić samochody na rozbudowanym parkingu. Jak zapewniają urzędnicy, rozbudowa będzińskiej plaży planowana jest na przyszły rok.

Póki co mieszkańcy mogą korzystać z nowej przestrzeni rekreacyjnej dostępnej dla każdego Zagłębiaka. Można tu pograć m.in. w plażową siatkówkę, porzucać frisbee czy poopalać się, korzystając z dostępnych leżaków – plaża to kumulacja wszystkiego z czym kojarzy się lato. Dla najmłodszych przygotowano także edukacyjną ścieżkę dydaktyczną.

Dla aktywnych przygotowano również specjalny projekt „Aktywna plaża”. To letnia akademia fitness i tańca ze zróżnicowanymi zajęciami ruchowymi i tanecznymi dla wszystkich, bez względu na wiek i płeć.

Plaża miejska nad Czarną Przemszą w Będzinie to jeden z elementów projektu Zagłębiowskiego Parku Linearnego, realizowanego na terenie kilku zagłębiowskich miast. Inwestycja kosztowała 3 mln zł.

PRZECZYTAJ KONIECZNIE:

Będzie jak nad morzem. W tym mieście powstanie tężnia solankowa