Gorące rytmy latynoamerykańskie, pokazy i warsztaty samby, beach party – to tylko wybrane atrakcje, jakie czekały 7 lipca na nowo otwartej plaży miejskiej w Będzinie.

Plaża miejska to nowa, ogólnodostępna przestrzeń rekreacyjna na mapie Będzina. Każdy będzie mógł tutaj wypocząć w upalne dni. Będzie można pograć w plażową siatkówkę, porzucać frisbee czy poopalać się, korzystając z dostępnych leżaków – plaża to kumulacja wszystkiego z czym kojarzy się lato.

Będzińska plaża dostępna będzie przez cały okres wakacyjny. W tym czasie każdy może wziąć udział w projekcie „Aktywna plaża”. – To letnia akademia fitness i tańca ze zróżnicowanymi zajęciami ruchowymi i tanecznymi dla wszystkich, bez względu na wiek i płeć – wyjaśniają urzędnicy. W ramach projektu przygotowano m.in. zajęcia cross, zumbę, mash it up fitness, hip-hop, kettlebell, locking, salsę, judo i jogę.

Plaża miejska nad Czarną Przemszą w Będzinie to jeden z elementów projektu Zagłębiowskiego Parku Linearnego, realizowanego na terenie kilku zagłębiowskich miast. Inwestycja kosztowała 3 mln zł.

Tak prezentuje się plaża miejska w Będzinie:

Skomentuj przez Facebook

4 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here