Pogoda za oknami sprzyja wypoczynkowi na świeżym powietrzu. Naszym pomysłem na weekend jest w tym tygodniu plaża miejska w Będzinie.

Nie trzeba wyjeżdżać nad morze, aby móc odpocząć na plaży. Wystarczy tylko odwiedzić Będzin. To właśnie w królewskim mieście powstała wyjątkowa plaża miejska. – Wiele atrakcji czeka na Państwa na będzińskiej plaży. Aktywny wypoczynek przy muzyce lub lektura ciekawej książki, każdy znajdzie tu coś dla siebie – zaprasza Łukasz Komoniewski, prezydent Będzina.

Plaża miejska to nowa, ogólnodostępna przestrzeń rekreacyjna na mapie Będzina. Każdy będzie mógł tutaj wypocząć w upalne dni. Będzie można pograć w plażową siatkówkę, porzucać frisbee czy poopalać się, korzystając z dostępnych leżaków – plaża to kumulacja wszystkiego z czym kojarzy się lato.

– Nie spodziewałem się, że te łąki, które tu były, można tak zagospodarować. Już nie szkoda spędzać lata w mieście – cieszy się pan Marcin, mieszkaniec Będzina.

Otwarcie plaży miejskiej w Będzinie – fot. UM Będzin
Otwarcie plaży miejskiej w Będzinie – fot. UM Będzin

Będzińska plaża dostępna będzie przez cały okres wakacyjny. W tym czasie każdy może wziąć udział w projekcie „Aktywna plaża”. – To letnia akademia fitness i tańca ze zróżnicowanymi zajęciami ruchowymi i tanecznymi dla wszystkich, bez względu na wiek i płeć – wyjaśniają urzędnicy. W ramach projektu przygotowano m.in. zajęcia cross, zumbę, mash it up fitness, hip-hop, kettlebell, locking, salsę, judo i jogę.

– Będzińska plaża to wspaniałe miejsce. Możemy całymi rodzinami spędzić tu aktywnie swój wolny czas. Mnie bardzo podoba się projekt „Aktywna plaża”. Lubię ćwiczyć, a tu mogę to robić ze znajomymi pod okiem instruktorów – mówi pani Ewa.

Otwarcie plaży miejskiej w Będzinie – fot. UM Będzin
Otwarcie plaży miejskiej w Będzinie – fot. UM Będzin

To jednak nie koniec zmian! Plaża w obecnej formie to zamknięcie pierwszego etapu prac. W ramach drugiego etapu powstanie basen, atrakcje wodne, tężnia solankowa, wiata grillowa, Na rozległym terenie, jaki zajmuje plaża, posadzone zostaną drzewa i krzewy. Miłośnicy rowerów dojadą tam nową ścieżką rowerową, a posiadacze czterech kółek będą mogli zostawić samochody na rozbudowanym parkingu.

Plaża miejska nad Czarną Przemszą w Będzinie to jeden z elementów projektu Zagłębiowskiego Parku Linearnego, realizowanego na terenie kilku zagłębiowskich miast. Inwestycja kosztowała 3 mln zł.

PRZECZYTAJ KONIECZNIE:

Plaża miejska w Będzinie oficjalnie otwarta [ZDJĘCIA]

Skomentuj przez Facebook

2 KOMENTARZE

  1. jeśli otwarto kąpielisko to oznacza że woda spełnia wymagania dla e. coli i enterokoków – szok! nie myślałem że jest aż tak czysta, do potoku Pogoria wpadają oczyszczone ścieki z oczyszczalni więc tym bardziej respekt

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here