MKS Dąbrowa Górnicza nie składa broni w walce o utrzymanie w Energa Basket Lidze. Nowym zawodnikiem został Amerykanin Lee Moore. – To typowy fighter – mówi o nim trener Alessandro Magro.

Nowy trener dąbrowian Alessanro Magro od samego początku podkreślał, że chce wzmocnić MKS i zakontraktować nowego obwodowego. Włoch na celowniku miał dwóch takich graczy. Pierwszym z nich był Tekele Cotton, ale ten wybrał grę w lidze VTB. Z kolei drugą opcją był Lee Moore i to on ostatecznie trafił do zagłębiowskiego klubu.

Lee Moore ma 25 lat i 193 cm wzrostu. Jest absolwentem uczelni UTEP. Mimo stosunkowo młodego jeszcze wieku ma już sporo europejskiego doświadczenia. Grał we Włoszech i Niemczech (Mitteldeutscher BC). Był też w Izraelu, ale tam nie doczekał się na debiut w Maccabi Hod HaSharon.

– Szukałem zawodnika, którego znałem i widziałem w grze. Moore jest właśnie takim graczem. Na pewno bardzo pomoże nam na rozegraniu i mam nadzieję wspólnie zrealizujemy nasz cel, jakim jest utrzymanie zespołu w Energa Basket Lidze – mówi Alessandro Magro, szkoleniowiec MKS-u.

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez MKS Dąbrowa Górnicza (@mks_dg)

Tegoroczne rozgrywki Lee Moore rozpoczął w Argentynie, gdzie reprezentował barwy drużyny Asociacion Deportiva Atenas. Notował tam średnio 11,6 punktu, 4,6 zbiórki i 3,1 asysty na mecz.

Trener dąbrowian miał okazję poznać Moore’a podczas jego dwóch sezonów we Włoszech w drużynie Germani Basket Brescia. – Z tego czasu znamy się doskonale, bowiem przez te dwa lata go trenowałem. Dzięki temu zna mój styl pracy i system, jaki preferuję. Mam nadzieję, że dzięki temu szybciej uda się go wkomponować w zespół i w taktykę – mówi Magro.

– Moore dobrze czuje się w grze w szybkim ataku, potrafi grać jeden na jednego kończąc akcje spod samej obręczy lub zagrać dla kolegów z drużyny. Jest też aktywny grając bez piłki, co również jest bardzo ważne – dodaje włoski szkoleniowiec Zagłębiaków.

Jeżeli uda się załatwić wszystkie formalności, Lee Moore będzie mógł zadebiutować w niedzielnym pojedynku dąbrowian w hali Centrum z Enea Astorią Bydgoszcz.