Wiele osób myśli, że poszukiwanie pracy to bułka z masłem, jednak gdy przychodzi co do czego, okazuje się być zupełnie inaczej.

W wielu przypadkach jest to długi i niesamowicie mozolny proces, z którym duża część społeczeństwa nie może sobie poradzić. Brzmi to strasznie, ale wcale nie musi tak być. Dzięki poświęceniu trochę czasu temu artykułowi, podpowiemy Ci co zrobić, aby znaleźć pracę w Sosnowcu i poprawnie przygotować podanie o pracę.

Podanie o pracę a list motywacyjny

Dużo osób myśli, że list motywacyjny i podanie o pracę niczym się od siebie nie różni, że jest to to samo. Jakże wielkie okazuje się być później zdziwienie, gdy dowiadujemy się, że stosuje się je w zupełnie różnych sytuacjach. Oczywiście oba są równie potrzebne i mogą się nawzajem uzupełniać, jednak są to dwa całkowicie odmienne pisma.

List motywacyjny jest odpowiedzią na wymagania w ogłoszeniu o pracę. Ponadto w liście motywacyjnym ważne jest, by zamieścić w nim zwrot grzecznościowy, który kierowany jest do konkretnej osoby. W jakich wypadkach stosuje się podanie o pracę? Młodym osobom często bardzo trudno jest znaleźć posadę, będącą celem ich poszukiwań.

Głównym tego powodem jest brak posiadanego przez nie doświadczenia, którego nie brak osobom starszym. Tutaj z pomocą przychodzi właśnie podanie o pracę. Daje ono możliwość przedstawienia pracodawcy swoich pozytywnych stron, wykazania własnej motywacji, zaangażowania oraz chęci do działania.

Po co pisze się podanie o pracę?

Zacznijmy od tego, czym ono właściwie jest i kiedy się je stosuje. Podanie o pracę to rodzaj pisma wysyłanego do pracodawcy, w momencie kiedy on nie szuka nowego pracownika oraz nie przeprowadza rekrutacji. Pismo to wysyłane jest po to, by w przyszłości osoba zatrudniająca pracowników pamiętała o nas, kiedy przyjdzie moment, w którym pracodawcy będzie potrzebna świeża krew.

Podanie o pracę powinno zawierać informacje o tym, jaką wiedzę i umiejętności aktualnie posiadamy. Istotnym jest, by wykazać zainteresowanie wykonywaniem pracy dla danej firmy i podać powód dlaczego właśnie z nią chcemy współpracować.

Jak powinno wyglądać podanie o pracę?

Wymienione wyżej pismo musi składać się z następujących informacji:
• imienia i nazwiska, adresu i danych kontaktowych,
• podania daty i miejscowości,
• danych firmy, do której ubiegasz się o pracę,
• tytułu i stosownej treści,
• informacji dotyczących wykształcenia, dyplomów czy doświadczenia,
• podpisu, który powinien zostać umieszczony pod treścią podania, po prawej stronie.

Gdzie warto postawić swoje pierwsze kroki na rynku pracy?

Szukasz pracy w Katowicach? Podpowiadamy od czego zacząć. Sosnowiec jest dobrze prosperującym, cały czas rozwijających się miastem w Polsce. Nic więc dziwnego, że coraz więcej młodych osób szuka pracy właśnie w tej lokalizacji. Dobrym miejscem, by sprawdzić na co znajduje się aktualnie największe zapotrzebowanie jest lista ofert pracy z Sosnowca. Osoba poszukująca pracy w łatwy i przejrzysty sposób może dowiedzieć się w co najlepiej celować. Znalezienie pracy wcale nie musi być trudne i uciążliwe, jeżeli tylko wiesz gdzie szukać, wszystko może okazać się naprawdę szybkie i przyjemne.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here