W sobotę, 7 marca, na antenie TTV wyemitowany zostanie pierwszy odcinek nowego programu „Kanapowcy”, w którym pięciu mężczyzn walczyć będzie o powrót do formy.

Pięciu młodych mężczyzn z Zagłębia i Śląska, którym nadwaga utrudnia życie walczy o powrót do formy w nowym programie TTV. Bohaterowie reality nie czują się komfortowo ze swoim ciałem, a wyjście na basen z dziećmi, czy rozebranie się przed partnerką stało się wręcz paraliżujące. Wiele czynników wpływa na taki stan rzeczy: niezdrowe jedzenie, mało ruchu i brak motywacji, żeby to zmienić.

– To nie będzie kolejny program o odchudzaniu i metamorfozach – komentuje Lidia Kazen, dyrektor programowa TTV. – „Kanapowcy” to, młodzi mężczyźni ze Śląska i Zagłębia, którzy uwielbiają piwo, nienawidzą ćwiczeń i nie wstydzą się swoich nawyków. Odważyli się przed kamerami opowiedzieć o tym, co chcą zmienić w swoim życiu, bo dbanie o linię, nie jest już przecież domeną wyłącznie kobiet – dodaje.

Uczestnicy zostaną poddani intensywnym treningom, które przygotują ich do podjęcia prawdopodobnie największego wysiłku w życiu. Dotychczasowi miłośnicy piwa, chipsów i niezdrowego tłuszczu na zmianę swoich nawyków będą mieli aż pięć miesięcy. Ile osiągną, zależy od nich samych.

Kamery programu śledzić będą codzienność każdego z mężczyzn. Na ile silna okaże się ich motywacja do osiągnięcia celu, żeby oprócz prywatności stracić też te nadprogramowe kilogramy? Jak bohaterowie poradzą sobie z ćwiczeniami i zadaniami, jakie przygotuje dla nich trener? Czy wystarczy im siły, żeby pozbyć się nadwagi i zacząć życie od nowa?

Wsparcie i motywacja trenera, ścisła dieta, ćwiczenia oraz opieka lekarska – tyle gwarantuje im udział w programie, z którego w każdym momencie mogą się wycofać. Testem ich zmiany będzie udział w Runmageddonie, do którego trenować będą pod okiem profesjonalisty, Krzysztofa Ferenca.

Eksperci alarmują, że w Polsce nadwaga dotyczy już 68 proc. mężczyzn. Mimo, że ta przypadłość nie zna płci.

Premierowy odcinek programu „Kanapowcy” wyemitowany zostanie w sobotę, 7 marca o godz. 22:00 w TTV.

Foto: TTV / MASS KONCEPT