Miuosh w muzycznym towarzystwie FDG Orkiestry zagra w Zagłębiu

0
392
echo adrotate_group(3, 0, 0, 0);
echo adrotate_group(3, 0, 0, 0);
echo adrotate_group(3, 0, 0, 0);
echo adrotate_group(9, 0, 0, 0);

W sobotę, 27 października na deskach Pałacu Kultury Zagłębia wystąpi Miuosh. Koncert odbędzie się w ramach tegorocznej edycji dąbrowskiego festiwalu ZagłębieWood.

W ostatni weekend października w Dąbrowie Górniczej zagra pochodzący z Katowic raper i producent muzyczny Miuosh w muzycznym towarzystwie FDG Orkiestry. Koncert w Pałacu Kultury rozpocznie się o godz. 19:00.

Miuosh, właściwie Miłosz Paweł Borycki działalność artystyczną podjął w 2001 roku w katowickim zespole hip-hopowym Projektor. Wraz z grupą występował do 2011 roku, kiedy to z dorobkiem dwóch, dostępnych w powszechnej sprzedaży albumów Projektor został rozwiązany. Równolegle Miuosh współtworzył krótkotrwały projekt Perwer Squad, by w 2007 roku rozpocząć solową działalność artystyczną.

Debiutancki album rapera zatytułowany Projekcje ukazał się jeszcze w 2007 roku, jednakże nie zyskał szerszego rozgłosu na krajowej scenie muzyki hip-hopowej. Kolejne nagrania Boryckiego ukazały się na następujących płytach: Maue LP, Fandango Gang, Pogrzeb oraz Piąta strona świata.

Pierwszy, aczkolwiek znaczący sukces komercyjny raper odniósł za sprawą wydanej w 2012 roku solowej produkcji zatytułowanej Prosto przed siebie. Nagrania wyróżnione platynową płytą dotarły do 2. miejsca zestawienia OLiS. Materiał przyczynił się także do zainteresowania publiczności poprzednim dorobkiem artystycznym rapera. Status złotej płyty uzyskał wydany rok wcześniej album Piąta strona świata. Natomiast debiut muzyka – Projekcje trafił na krajową listę przebojów (OLiS).

Od 2010 roku członek zespołu 19SWC. Miuosh współpracował ponadto m.in. z takimi wykonawcami jak: Donatan, Firma, Onar, Paluch, Pokahontaz, Rahim, Smagalaz, Toony, Vienio, Pawbeats oraz White House. Poza działalnością artystyczną od 2007 roku prowadzi wytwórnię płytową pod nazwą Fandango Records. W latach poprzednich był związany z oficyną MaxFloRec, której był współzałożycielem.

echo adrotate_group(8, 0, 0, 0);

KONIECZNIE PRZECZYTAJ:

Zbliża się ZagłębieWood. Co nas czeka w trakcie festiwalu?

echo adrotate_group(5, 0, 0, 0);
echo adrotate_group(5, 0, 0, 0);
echo adrotate_group(5, 0, 0, 0);
echo adrotate_group(9, 0, 0, 0);