Zbliża się ZagłębieWood. Co nas czeka w trakcie festiwalu?

1
946

Miuosh, Lao Che, Stanisława Celińska i Peter J. Birch wystąpią w czasie tegorocznej edycji ZagłębieWood. Co jeszcze nas czeka w trakcie festiwalu?

Październik to w Dąbrowie Górniczej czas kultury, i to w najlepszym wydaniu. Przez cały miesiące dębowe miasto, już po raz siódmy, będzie ważnym punktem na mapie wydarzeń kulturalnych w województwie śląskim.

Spektakle teatralne – m.in. „Scenariusz dla trzech aktorów” (z Janem Peszkiem, Andrzejem i Mikołajem Grabowskimi), koncerty muzyczne, spotkania autorskie i podróżnicze, wystawy oraz seanse filmowe – to wszystko składać się będzie na tegoroczną edycję ZagłębieWood. W czasie jednego z najważniejszych festiwali w regionie wystąpią m.in. Lao Che, Stanisława Celińska, Peter J. Birch i Miuosh.

Ponad dwadzieścia festiwalowych imprez zagości w Pałacu Kultury Zagłębia, Miejskiej Bibliotece Publicznej, Muzeum Miejskim „Sztygarka” i klubie Komitywa. Rokrocznie przekrój artystów, występujących w trakcie ZagłębieWood, jest szeroki. Nie dziwi więc, że festiwal cieszy się wielką popularnością.

W minionych latach publiczność miała m.in. okazję wysłuchać koncertów rodziny Waglewskich, Misi Furtak, Curly Heads, Marii Peszek, Natalii Przybysz, Pablopavo, Grzegorza Turnaua, Czesława Mozila, Renaty Przemyk, Raz Dwa Trzy, Zbigniewa Wodeckiego, Tymona Tymańskiego czy Piano. PL. Kunszt aktorski zapre zentowali Sonia Bohosiewicz, Olga Bończyk, Piotr Gąowski, Andrzej Grabowski, Mikołaj Grabowski, Jan Frycz i Jan Peszek.

Szczegółowy program festiwalu można znaleźć TUTAJ.

Skomentuj przez Facebook

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here