Będzin w pierwszych dniach grudnia zakończy dekorowanie miasta przed zbliżającymi się świętami. Nie zabraknie także atrakcji dla najmłodszych podczas Mikołajek.

Jak informuje magistrat w każdej dzielnicy miasta pojawią się akcenty bożonarodzeniowe. Na latarniach zawisły już ozdoby świąteczne. Wszystkie dekoracje mają być sukcesywnie rozstawiane do 6 grudnia.

Choinka i świetlny napis

– Miasto przystroją udekorowane żywe drzewka iglaste, a także świetlne zewnętrzne dekoracje przestrzenne m.in. sanie ze Św. Mikołajem, anioł, prezent, gwiazda i lustro do robienia świątecznych zdjęć. Na będzińskim rondzie pod zamkiem pojawiła się już dziewięciometrowa choinka – mówi Kinga Wesołowska-Bodzek, rzeczniczka prasowa UM Będzin.

Ponad to oprócz choinki u podnóża zamku pa pojawić się stały świetlny napis „Będzin. W zależności od okazji ma on zmieniać swój motyw dekoracyjny. Poza tym najważniejsze budynki użyteczności publicznej w mieście mają zostać udekorowane świąteczną iluminacją.

Mikołaj czeka w niedziele

Oprócz tego w niedzielę, 5 grudnia w godzinach 12:00 – 14:00 na bulwarach rzeki Przemsza odbędą się Będzińskie Mikołajki oraz bieg mikołajkowy dla najmłodszych. Poza upominkami od Świętego Mikołaja oraz medalami dla biegaczy czekają ich także inne atrakcje.

– Liczne animacje prowadzone przez kreatywną „Ciocię Asię” zapewnią wspaniałą zabawę i niesamowite wspomnienia – dodaje rzeczniczka prasowa UM Będzin.

Lodowisko rusza w sobotę

Od soboty, 4 grudnia przy ulicy Sportowej 4a w Będzinie oficjalnie otwarte zostanie także będzińskie lodowisko. Będzie można z niego korzystać w sześciu sesjach zaplanowanych od godziny 9:00 do 20:30.

Każda z nich potrwa 1,5 godziny. Cena wejścia na lodowisko wynosi 3 złote. Jest także możliwość wypożyczenia na miejscu łyżew. Wówczas koszt wynosi 5 złotych. Istnieje także możliwość skorzystania z Pingwinka do nauki jazdy na łyżwach. Koszt jego wypożyczenia to 10 złotych.