W piątek, 8 grudnia mieszkańców Sosnowca odwiedził niezwykły gość z Laponii, który wraz ze swoimi pomocnikami zadbał o świąteczną atmosferę.

Miejsce, gdzie na co dzień urzędnicy obsługują mieszkańców, stało się w piątkowe popołudnie manufakturą Świętego Mikołaja. Poczciwy staruszek pracował pełną parą, aby wszystkie dzieci mogły otrzymać wymarzony prezent i zrobić sobie świąteczne zdjęcie.

Dla najmłodszych czekało wiele atrakcji do wyboru. Poza pocztą świąteczną, gdzie dzieci mogły napisać list do świętego z prośbą o upominek, miały jeszcze do wyboru liczne stanowiska, gdzie pomocne elfy pomagały dzieciom samodzielnie stworzyć ozdoby świąteczne, kolorowego piernika czy nauczyć je modelowania baloników. Nie zabrakło także fotobudki, dzięki której mieszkańcy, duzi i mali, mogli zrobić sobie świąteczne zdjęcie w zabawnych akcesoriach.

Jednak na tym nie koniec atrakcji. Przed budynkiem urzędu znalazły się elektryczna kolejka, wielka kula śnieżna, w której padał śnieg oraz wielki bałwan przy którym dzieci mogły poćwiczyć swoją celność rzutu. Przed urzędem mogliśmy także podziwiać występy artystyczne przygotowane przez sosnowieckie przedszkolaki.

O świąteczną atmosferę dbał nie tylko gość z Laponii, ale także jego uroczy pomocnicy. Tego dnia, jednym z nich, był wyjątkowy gość, aktor znany m.in. z serialu Rodzinka.pl – Maciej Musiał.

I chociaż za oknem nie widać białego puchu, można było poczuć świąteczną atmosferę, za sprawą uruchomienia iluminacji i lampek na miejskiej choince, która w grudniu wygrywać będzie kolędy.

Otwarcie manufaktury było świetną okazją do oficjalnego otwarcia miejskiej ślizgawki, z której mogą teraz korzystać wszyscy mieszkańcy miasta. Lodowisko, tak jak i w roku poprzednim stanęło przed budynkiem Urzędu Miejskiego. Podczas uroczystej inauguracji na tafli lodu pojawili się hokeiści Zagłębia Sosnowiec oraz mieszkańcy.

– Grudzień w Sosnowcu upłynie pod znakiem wielu wydarzeń. Przez cały czas w mieście będzie czuć magię świąt – powiedział Arkadiusz Chęcińki, prezydent Sosnowca.