Od czwartku, 14 stycznia, po ulicach Sosnowca będzie jeździł CiepłoBus, w którym osoby najbardziej potrzebujące będą mogły się ogrzać i spożyć gorący posiłek.

Od 14 stycznia po ulicach Sosnowca będzie jeździł CiepłoBus. – To wspólna inicjatywa Wydziału Polityki Społecznej Urzędu Miejskiego oraz Centrum Usług Socjalnych i Wsparcia. Autobus zostanie udostępniony przez sosnowiecki PKM Sosnowiec. Chcemy w ten sposób pomóc osobom najbardziej potrzebującym. Nadchodzą zimne dni, dla wielu z nich zapewne będzie to jedyny ciepły posiłek w ciągu dnia – mówi Arkadiusz Chęciński, prezydent Sosnowca.

Każdego dnia autobus będzie podstawiany w okolicach ul. Robotniczej na Konstantynowie, o godz. 15.45. Po ok. 30 minutach wyruszy w trasę, aby odwiedzić sosnowieckie dzielnice. – W każdym z poniżej podanych miejsc autobus będzie zatrzymywał na kilkadziesiąt minut do godziny, aby można się było ogrzać i spokojnie spożyć posiłek. Przewidujemy, że autobus będzie jeździł po mieście do północy. Ostatnim przystankiem będzie ogrzewalnia mieszcząca się przy ul. Piotrkowskiej 23. W przypadku gdy będzie taka potrzeba, autobus przewiezie wówczas do ogrzewalni osoby bezdomne – podkreśla Leszek Falis, dyrektor sosnowieckiego Centrum Usług Socjalnych i Wsparcia.

CiepłoBus będzie jeździł po Sosnowcu do 15 lutego. – To wstępna data zakończenia naszej akcji. Jeśli warunki pogodowe będą niesprzyjające, nie wykluczamy, że akcja będzie przedłużona – dodaje Sabina Stanek, naczelnik Wydziału Polityki Społecznej UM w Sosnowcu.

Rozkład jazdy CiepłoBusa (od 14 stycznia):

15.45 – Konstantynów ul. Robotnicza
16.30 – Pogoń ul. Kasztanowa
17.15 – Pogoń ul. Niepodległości (Przychodnia)
18.00 – Milowice (Przychodnia)
18.30 – Stary Sosnowiec – Kresowa Parking
19.00 – Centrum (ul. Teatralna, parking Teatru Zagłębia)
20.00 – ul. Partyzantów, ul. 1-go Maja
21.00 – Modrzejów – ul. Orląt Lwowskich obok Rynku
22.00 – Klimontów ul. Dobrzańskiego obok parku
23.00 – Kazimierz Kopalnia
23.45 – ul. Szymanowskiego 5a
24.00 – Ogrzewalnia ul. Piotrkowska 23