Sławkowicki MOK w piątek, 15 października z okazji setnych urodzin Stanisława Lema organizuje wystawę poświęconą twórczości pisarza oraz zaprezentuje filmową adaptację jednego z jego dzieł.

Wszystko zostanie zorganizowane w Centrum Edukacji Ekologicznej i Kulturowej przy ul. Rynek 9. Podczas wystawy, która potrwa do 21 listopada będzie można zobaczyć prace współczesnych artystów, którzy zinterpretowali 10 książek Lema.

Wśród twórców znaleźli się Jacek Ambrożewski, Katarzyna Bogucka, Robert czajka, Tymek Jezierski, Weronika Lipniewska, Karolina Lubaszko, Adela Madej, Łykasz Majewski, Tomasz Opaliński i Urszula Palusińska.

Plakat wystawy LEM
Plakat wystawy LEM – fot. mat pras.

Druga część wystawy będzie wypełniona grafikami autorstwa Daniela Mroza, który współpracował z Lemem. Będą one opatrzone kodami QR. Dzięki nim będzie można posłuchać audiobooków z fragmentami powieści pisarza.

Inaugurację wystawy zaplanowano na 17:30. O 19 w sali widowiskowej MOK-u przy ulicy Młyńskiej 14 odbędzie się prezentacja filmu „Solaris”. Powstał on w 2002 roku, jego reżyserem jest Steven Soderbergh.