Trwa modernizacja Miejskiego Ośrodka Kultury w Sławkowie. Odnowiony obiekt ma stać się wizytówką miasta.

W Miejskim Ośrodku Kultury w Sławkowie zmiany zachodzą zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz. Dzięki zmianom ma być nowocześniej i ekologicznie.W ramach prac docieplone zostaną ściany zewnętrzne, położona będzie nowa elewacja, wymieniony dach, stolarka okienna i drzwiowa. Na nieużytkowanej dotychczas części placu powstanie plenerowa scena z widownią na 80 miejsc.

Obecnie wyraźnie widać już efekty prac związanych z termomodernizacją obiektu. Kończy się wymiana pokrycia dachowego i prace związane z remontem elewacji. W jej wschodniej i południowej części są już nowe, zewnętrzne schody. W miejscu, w którym powstanie plenerowa scena z widownią robotnicy położyli już kostkę brukową.

Trwa modernizacja MOK - fot. UM Sławków
Trwa modernizacja MOK – fot. UM Sławków

We wnętrzu obiektu zakończył się montaż central wentylacyjnych i większości kanałów wentylacji mechanicznej. W części pomieszczeń jest już nowe, ekologiczne oświetlenie ledowe i ewakuacyjne. Zainstalowane są piece centralnego ogrzewania i gazowe wraz z osprzętem. Na klatkach schodowych zamontowane są klapy oddymiające. W większości pomieszczeń trwają prace malarskie i wykończeniowe.

Termomodernizacja Miejskiego Ośrodka w Sławkowie odbywa się dzięki pozyskaniu przez miasto ponad 2,8 mln zł dofinansowania z Unii Europejskiej. Całość inwestycji warta jest ponad 4,8 mln zł.

Trwa modernizacja MOK - fot. UM Sławków
Trwa modernizacja MOK – fot. UM Sławków

To jednak nie wszystko. – Dzięki własnym środkom prowadzimy w budynku dodatkowe prace. Trwa wymiana większości drzwi wewnętrznych. Rozpoczął się pierwszy etap adaptacji akustycznej sali widowiskowej, gdzie ułożone są już nowe instalacje informatyczne i teletechniczne. W związku z wymianą głównego oświetlenia sali, która jest częścią projektu termomodernizacji, demontujemy i wymieniamy stare, zużyte wyposażenie. Zaplanowana jest też renowacja parkietu sali baletowej – wylicza Michał Kluczewski, dyrektor MOK.

Zakończenie prac przewidziane jest na I kwartał 2020 roku.