Premiera spektaklu „Utracona cześć Katarzyny W.” Pawła Sablika w reżyserii Karoliny Szczypek, za nami. Produkcja była realizowana w ramach Nowych Utopii – konkursu skierowanego do debiutujących reżyserek i reżyserów.

„Utracona cześć Katarzyny W.” to współczesna baśń dla dorosłych, opowieść o doświadczeniu opresji, o budowaniu narracji na czyjś temat na podstawie plotki, domysłu, pomówienia. Spektakl jest mroczną historią o slut-shamingu, o ciele i jego utowarowieniu, o pragnieniu atencji, o wstydzie, o kontroli, o wolności słowa i medialnej opresji, w której można być królową lub kozłem ofiarnym.

– Pracujemy na tekście Pawła Sablika i naszą opowieść nazywamy baśnią o slut -shamingu. W spektaklu zderzamy opowieści dwóch kobiet, które spotykają się w przyszłości, żeby wspólnie, konfrontując się ze swoją przeszłością, zobaczyć jak mogą funkcjonować dzisiaj – mówi Karolina Szczypek, reżyserka spektaklu.

Akcja spektaklu rozgrywa się w przyszłości, a jej bohaterkami są dwie kobiety. Pomimo doświadczeń z przeszłości, które zdeterminowały ich dalsze losy, próbują ułożyć sobie swoją teraźniejszość. Na samym początku nowego startu natrafiają jednak na serię niefortunnych zdarzeń. Jak potoczy się ich historia?

Spektakl będzie można jeszcze obejrzeć 20 i 21 stycznia. Bilety można zakupić w kasie Teatru Zagłębia lub za pośrednictwem strony internetowej.