Radosny, świąteczny nastrój zapanował także w Czeladzi, gdzie w całym mieście rozbłysły świąteczne ozdoby. Miasto stroi się na święta.

Szczególnie pięknie i bajkowo wygląda czeladzki rynek, gdzie stanęła świąteczna iluminacja fontanny, okazała choinka oraz inne świąteczne dekoracje.

Podobnie, jak przed rokiem przystrojona choinka i świetlna fontanna stanęły także na Placu Victora Viannaya, gdzie obok ustawiono dużą świetlistą bombkę.

– Tegoroczną niespodzianką dla mieszkańców tej części miasta jest trzymetrowa czerwona świecąca bombka. Na tym tle pięknie prezentują się też świecące symbole kopalni, lampa górnicza i szyb kopalniany zawieszony na budynku Kopalni Kultury – mówi Zbigniew Szaleniec, burmistrz Czeladzi.

Równie odświętnie wyglądają inne części miasta. Świątecznie przystrojony szlak zaczyna się na ul. Szpitalnej, gdzie na skwerze znajduje się świetlisty anioł. Dalej świecące na lampach ozdoby na ul. Katowickiej zaprowadzą nas przed Urząd Miejski, którego otoczenie, podobnie jak w ubiegłym roku, jest pięknie przystrojone.

– Dodatkowo na gmachu budynku znajduje się mapping, który spotkać można także na Pałacu Saturna – mówią przedstawiciele biura prasowego w Czeladzi. – Jest to inicjatywa prywatnego właściciela obiektu – dodają.

Urokliwe ozdoby świąteczne znajdziemy także na Termach Rzymskich oraz wzdłuż głównych ulic. Ponadto w kilku lokalizacjach miasta znajdują się świąteczne choinki.

Na tym jednak nie koniec. Podobnie, jak w ubiegłym roku, w czeladzkiej dzielnicy Piaski powstało lodowisko. Amatorzy zimowych szaleństw już wirują na świątecznie przystrojonej tafli lodu, przy dźwiękach rozbrzmiewającej muzyki. Mieszkańcy mogą skorzystać z nieodpłatnego wypożyczenia łyżew.