Burmistrz Czeladzi oraz prezydent Dąbrowy Górniczej włączyli się do akcji, która ma zachęcić mieszkańców do udziału w niedzielnych wyborach. Wcześniej zrobił to prezydent Sosnowca.

Zbigniew Szaleniec oraz Marcin Bazylak poszli w ślady Arkadiusza Chęcińskiego i dołączyli do akcji profrekwencyjnej w niedzielnych wyborach parlamentarnych.

– Wiele miast w Polsce stanęło do szlachetnej rywalizacji, pobicia swoich rekordów frekwencji w najbliższych wyborach parlamentarnych. Chciałbym do takiej zdrowej rywalizacji, związanej ze świętem demokracji jakim są wybory, wezwać także naszych mieszkańców i wziąć udział w akcji „Idziemy na Rekord”. My do pobicia mamy wynik z ostatnich wyborów samorządowych, który wyniósł 56 proc – mówi Zbigniew Szaleniec, burmistrz Czeladzi.

Jeżeli mieszkańcy pobiją rekord, to w nagrodę w najbliższy weekend po wyborach o 50 proc. obniżone zostaną ceny biletów na wszystkie imprezy i seanse filmowe w Kopalni Kultury.

Z kolei Marcin Bazylak, prezydent Dąbrowy Górniczej, zapowiada, że każdy mieszkaniec, który 13 października zrobi sobie zdjęcie przed lokalem wyborczym i pokaże je w kasie Nemo, za godzinę spędzoną w tym parku wodnym zapłaci tylko złotówkę.

PRZECZYTAJ KONIECZNIE:

Prezydent Sosnowca zachęca mieszkańców do udziału w wyborach. Co oferuje w zamian?