Blisko 1 milion 400 tys. zł ma wynieść łączne dofinansowanie dla Zawiercia w ramach tegorocznej edycji Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Dzięki wsparciu miasto chce zrealizować liczne przebudowy i remonty.

Miasto planuje przebudowę i remont nawierzchni jezdni i chodników wraz z budową kanałów sanitarnych w ulicach Prusa, Bukowej i Kasztanowej. Wartość tej inwestycji wynosi prawie 1,8 mln zł, a przyznane dofinansowanie będzie stanowić ok. 50 proc. całości tej inwestycji.

W Zawierciu planowana jest również inwestycja związana z przebudową ulicy łączącej ul. Dąbrowica z ul. Żabią w Zawierciu. Wartość tego projektu wynosi ok. 2,4 mln zł, a otrzymane dofinansowanie to kwota prawie 500 tys. zł.

Czym jest Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg (RFRD)?

RFRD stanowi instrument wsparcia realizacji zadań na drogach zarządzanych przez jednostki samorządu terytorialnego. Jego celem jest przyspieszenie powstawania nowoczesnej i bezpiecznej infrastruktury drogowej na szczeblu lokalnym. W ciągu ostatnich 3 lat w ramach funduszu rozstrzygnięto nabory wniosków o wartości ok. 10 mld zł na modernizację ok. 14 tys. km dróg samorządowych w całym kraju.