Zawiercie ogłosiło wykonawcę ostatniego odcinka zachodniej obwodnicy. Inwestycja możliwa jest dzięki dofinansowaniu ze środków Funduszu Dróg Samorządowych w ramach naboru wniosków na 2020 rok.

Firma Tranzit wygrała przetarg i wykona ostatni odcinek zachodniej obwodnicy Zawiercia. Chodzi o około 50 metrów drogi oraz rondo, które połączy nową drogę z drogą wojewódzką nr 796. Będzie to zwieńczenie zachodniej obwodnicy miasta.

To jedna z najważniejszych drogowych inwestycji w powiecie zawierciańskim. Rondo ma powstać w okolicach stacji diagnostycznej przy ulicy Obrońców Poczty Gdańskiej w Zawierciu. Realizacja prac możliwa jest dzięki pozyskaniu dofinansowania ze środków Funduszu Dróg Samorządowych w ramach naboru wniosków na 2020 rok.

– Złożyliśmy wniosek o dofinansowanie w wysokości około 2 milionów złotych. Początkowo szacowaliśmy, że cała inwestycja może kosztować nawet 5 milionów złotych. Po przetargu okazało się, że całość będzie kosztowała ponad 2,4 zł brutto. Dodatkowo gmina wykona z własnych środków drogę od ronda przy ul. Obrońców Poczty Gdańskiej do wjazdu na tereny przemysłowe (koszt ponad 500 tys. zł) – informują przedstawiciele Urzędu Miejskiego w Zawierciu.

Miasto przekazało już plac budowy.