Nowy stadion Zagłębiowskiego Parku Sportowego nabiera kształtów. Trwa montaż krzesełek w regionalnych biało – czerwono – zielono – czarnych barwach. Pojemność docelowa stadionu to 11 600 miejsc.

Do końca marca, jeżeli warunki pogodowe na to pozwolą, ma potrwać montaż krzesełek na nowym obiekcie, gdzie swoje mecze rozgrywać będzie drużyna Zagłębia Sosnowiec. Krzesełka w barwach klubowych będą tworzyć mozaikę kolorów, która ma za zadanie wywoływać efekt powiększający obiekt. Prace Zagłębiowskiego Parku Sportowego powinny zakończyć się jeszcze w tym roku.

Zagłębiowski Park Sportowy na wykończeniu

Stadion Zagłębia nabiera kształtów. Poza nowymi krzesełkami, montowane są również instalacje elektryczne i sanitarne. Ponadto trwają prace związane z wykonaniem murawy stadionu w postaci systemu zraszania i ogrzewania murawy. Na wykończeniu jest także dach oraz wnętrze budynku.

Najbardziej zaawansowane prace mają miejsce w hali sportowej, gdzie wykonawca jest już na etapie układania płytek, podwieszania sufitów oraz tynkowania i malowania ścian.

Prace związane z budową kompleksu Zagłębiowskiego Parku Sportowego mają zakończyć się jeszcze w 2022 roku. Wszystkie obiekty, czyli hala, lodowisko oraz stadion zostaną oddane do użytku jednocześnie. Koszt budowy samego stadionu ma wynieść prawie 150 mln zł.