echo adrotate_group(3, 0, 0, 0);
echo adrotate_group(3, 0, 0, 0);
echo adrotate_group(3, 0, 0, 0);
echo adrotate_group(9, 0, 0, 0);

Dzięki czujności pracownicy banku, w ręce jaworznickich policjantów wpadł 49-latek pochodzący z okolic Warszawy. Mężczyzna podejrzany jest o wyłudzenie pieniędzy metodą „na policjanta” od mieszkanki Jaworzna.

Do zdarzenia doszło pod koniec ubiegłego tygodnia. – Jak wynikało z relacji zgłaszającej, na jej telefon stacjonarny zadzwoniła nieznana kobieta, podając się za policjantkę. W trakcie rozmowy oszustka poinformowała 77-latkę, że pieniądze, które posiada na koncie w banku, są zagrożone. Kobieta, by nie stracić zgromadzonych oszczędności, musi współpracować i wziąć udział w tajnej operacji, która miała na celu zatrzymanie szajki „oszustów bankowych” – opisuje Michał Nowak z Komendy Miejskiej Policji w Jaworznie.

77-latka przekonana, że bierze udział w policyjnej akcji, udała się do banku. – Pracownica banku, widząc zdenerwowanie klientki, która chciała wypłacić 14 tysięcy złotych, zaczęła z nią dyskretnie rozmawiać i wyjaśniła jej, że najprawdopodobniej ktoś próbuje ją oszukać. Dzięki jej reakcji seniorka nie straciła oszczędności życia. Warto podkreślić, że współpraca banków i policji w zakresie przeciwdziałania tego typu przestępstwom trwa nieprzerwanie już od kilku lat i wielokrotnie przynosiła skutek – dodaje rzecznik jaworznickiej komendy.

Pracownica banku postanowiła poinformować policjantów o planowanej wypłacie. Kryminalni natychmiast zajęli się sprawą i zaczęli namierzać fałszywych policjantów. Na efekty nie trzeba było długo czekać. – Na drugi dzień zatrzymany został 49-letni mężczyzna pochodzący z okolic Warszawy, który podejrzany jest o związek z tą sprawą. Dzięki zebranemu materiałowi dowodowemu przez śledczych mężczyzna usłyszał zarzut oszustwa na szkodę 77-latki – podsumowuje Michał Nowak.

Sąd Rejonowy w Jaworznie zadecydował o tymczasowym aresztowaniu podejrzanego na okres 3 miesięcy. Za to przestępstwo kodeks karny przewiduje karę do 8 lat pozbawienia wolności.

echo adrotate_group(5, 0, 0, 0);
echo adrotate_group(5, 0, 0, 0);
echo adrotate_group(5, 0, 0, 0);
echo adrotate_group(9, 0, 0, 0);