Mateusz Grudziński to kolejny piłkarz, który w nowym sezonie będzie reprezentował barwy Zagłębia Sosnowiec. 20-letni obrońca został wypożyczony z Legii Warszawa.

Mateusz Grudziński jest zawodnikiem Legii Warszawa. Do Zagłębia został wypożyczony na jeden sezon. 20-latek jest wychowankiem klubu Mazovia Mińsk Mazowiecki, skąd w 2015 roku przeniósł się do Akademii Legii Warszawa. W stołecznej drużynie grał w drużynach juniorskich, rezerwie, ponadto zadebiutował w pierwszym zespole mistrzów Polski (w meczu z Pogonią Szczecin). Wiosną 2019 roku występował z kolei w Victorii Sulejówek.

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez Mateusz Grudziński (@mgrudzin)

Teraz 20-letni defensor zagra dla Zagłębia Sosnowiec. – Na pewno bardzo się cieszę, że zostałem w legijnej drużynie. A taką jest Zagłębie, które łączą z Legią więzy przyjaźni – mówi Mateusz Grudziński.

Jakie nowy nabytek sosnowiczan ma oczekiwania? – Chcę wywalczyć o pierwszy skład i pomóc drużynie w realizacji celów sportowych w lidze i Pucharze Polski – podkreśla.

Rafał Grzelak odchodzi z Zagłębia Sosnowiec – fot. zaglebie.eu
Rafał Grzelak odchodzi z Zagłębia Sosnowiec – fot. zaglebie.eu

Z Zagłębiem rozstał się za to Rafał Grzelak. Jego kontrakt został rozwiązany za porozumieniem stron. 32-letni defensor został nowym graczem Korony Kielce, do której wraca po trzech latach.

Wracam do miejsca, w którym spędziłem najlepszy czas w karierze. Ktoś może się dziwić, że grałem w Koronie tylko dwa lata, a ten klub jest dla mnie tak bardzo ważny. Ale tak właśnie jest. Miałem kilka innych ofert, lecz to Korona miała pierwszeństwo. Bardzo się cieszę, że udało mi się podpisać kontrakt w Kielcach – mówi Rafał Grzelak.

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez Korona Kielce (@koronakielce)

Rafał Grzelak w poprzednim sezonie Fortuna 1 Ligi w barwach Zagłębia wystąpił w 23 spotkaniach i strzelił trzy bramki. Zagrał też w jednym meczu Pucharu Polski.