Mateusz Grudziński to kolejny piłkarz, który w nowym sezonie będzie reprezentował barwy Zagłębia Sosnowiec. 20-letni obrońca został wypożyczony z Legii Warszawa.

Mateusz Grudziński jest zawodnikiem Legii Warszawa. Do Zagłębia został wypożyczony na jeden sezon. 20-latek jest wychowankiem klubu Mazovia Mińsk Mazowiecki, skąd w 2015 roku przeniósł się do Akademii Legii Warszawa. W stołecznej drużynie grał w drużynach juniorskich, rezerwie, ponadto zadebiutował w pierwszym zespole mistrzów Polski (w meczu z Pogonią Szczecin). Wiosną 2019 roku występował z kolei w Victorii Sulejówek.

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez Mateusz Grudziński (@mgrudzin)

Teraz 20-letni defensor zagra dla Zagłębia Sosnowiec. – Na pewno bardzo się cieszę, że zostałem w legijnej drużynie. A taką jest Zagłębie, które łączą z Legią więzy przyjaźni – mówi Mateusz Grudziński.

Jakie nowy nabytek sosnowiczan ma oczekiwania? – Chcę wywalczyć o pierwszy skład i pomóc drużynie w realizacji celów sportowych w lidze i Pucharze Polski – podkreśla.

Rafał Grzelak odchodzi z Zagłębia Sosnowiec – fot. zaglebie.eu
Rafał Grzelak odchodzi z Zagłębia Sosnowiec – fot. zaglebie.eu

Z Zagłębiem rozstał się za to Rafał Grzelak. Jego kontrakt został rozwiązany za porozumieniem stron. 32-letni defensor został nowym graczem Korony Kielce, do której wraca po trzech latach.

Wracam do miejsca, w którym spędziłem najlepszy czas w karierze. Ktoś może się dziwić, że grałem w Koronie tylko dwa lata, a ten klub jest dla mnie tak bardzo ważny. Ale tak właśnie jest. Miałem kilka innych ofert, lecz to Korona miała pierwszeństwo. Bardzo się cieszę, że udało mi się podpisać kontrakt w Kielcach – mówi Rafał Grzelak.

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez Korona Kielce (@koronakielce)

Rafał Grzelak w poprzednim sezonie Fortuna 1 Ligi w barwach Zagłębia wystąpił w 23 spotkaniach i strzelił trzy bramki. Zagrał też w jednym meczu Pucharu Polski.

13 KOMENTARZE

  1. Dobrze wiem że jest naszym pracownikiem, choć kiepskim, ale większość niestety tego nie rozumie i niech chociaż inni zrozumieją jak go określać. Niech w końcu podniosą głowę i nie czapkują bo nie ma komu.

  2. Do krytyków. Przypomnę ze jest prawna procedura odwołania prezydenta. Zorganizujcie referendum. Jskwygracie to prezydent ustąpi. Proste!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here