Bez oficjalnych obchodów, ale z okolicznościowym przystrojeniem miasta – tak wyglądać będzie tegoroczna majówka w zagłębiowskich miastach.

Przed nami długi majowy weekend. W piątek obchodzone jest Święto Pracy, dzień później  Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej, a 3 maja – Święto Konstytucji oraz 99. rocznica wybuchu III powstania śląskiego.

W związku z zakazem organizowania zgromadzeń, w tym roku majówka będzie zupełnie inna niż zwykle. Nie możemy się spotykać, ale to nie znaczy, że nie możemy świętować. W związku z obowiązującymi obostrzeniami zabraknie jednak tłumnych obchodów oraz imprez towarzyszących.

– Przed nami majowy weekend, który z pewnością będzie inny niż przyzwyczailiśmy się przez lata. Wierzę, że spędzicie go miło i aktywnie, ale z zachowaniem zdrowego rozsądku – mówi Marcin Bazylak, prezydent Dąbrowy Górniczej.

Na terenie miast Zagłębia Dąbrowskiego będą wywieszone flagi. Włodarze zachęcają mieszkańców do dekorowania domów – okien, balkonów, tarasów – biało-czerwonymi chorągwiami, by 2 maja uczcić Święto Flagi.

Ponadto, miejsca w których zwyczajowo podczas oficjalnych uroczystości delegacje składają kwiaty, zostały symbolicznie przystrojone. Natomiast, w niedzielę, 3 maja odprawione zostaną msze święte w intencji ojczyzny.

1 KOMENTARZ

  1. Co mnie zagłębiaka,czytającego portal typowo zagłębiowski obchodzi 99. rocznica wybuchu III powstania śląskiego?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here