Zagłębie Sosnowiec pozyskało kolejnego zawodnika. 24-letni Łukasz Bogusławski został wypożyczony z Górnika Łęczna.

Łukasz Bogusławski to kolejny zawodnik, który wiosną będzie reprezentować barwy Zagłębia Sosnowiec. 24-latek ostatnio grał w Górniku Łęczna, gdzie rozegrał 14 spotkań.

Zawodnik swoją przygodę z piłką zaczynał w MOSiR Grajewo, jednak szybko został wypatrzony przez Jagiellonię Białystok, gdzie dorastał i w młodym wieku próbował walczyć o miejsce w ekstraklasowym składzie, jednak skończyło się tylko na występach w Młodej Ekstraklasie. W tym czasie regularnie otrzymywał powołania do reprezentacji Polski U-15, a także U-16, U-17 i U-18.

Łukasz Bogusławski z Jagiellonii trafił do Legii Warszawa. Następnie kontynuował karierę w ekstraklasie w Widzewie Łódź, a także w I-ligowym Chrobrym Głogów. Potem trafił do drużyny z Łęcznej. Jesienią 2016 roku zaliczył tylko 4 występy w Lotto Ekstraklasie, dlatego postanowił wiosnę spędzić na wypożyczeniu.

Kto jeszcze dołączy do drużyny ze Stadionu Ludowego? – Cały czas analizujemy rynek, jednak w tej chwili zamykamy kadrę na rundę wiosenną – zdradził Robert Stanek, dyrektor sportowy Zagłębia.