W piątek, 19 marca, w Pałacu Kultury Zagłębia w Dąbrowie Górniczej wystąpi Sanah. Obowiązuje 50-procentowy limit miejsc, dlatego warto powalczyć o bilet – „No sory” takie mamy czasy.

Sanah jest obecnie jedną z najciekawszych i najbardziej znanych polskich wokalistek z gatunku quality pop. W 2020 roku z obiecującej debiutantki stała się najpopularniejszą polską wokalistką w streamingu audio-video (m.in. Spotify, Youtube/Vevo), jak i autorką najczęściej granego polskiego utworu w radiach (według ZPAV).

Jej piosenki wpadają w ucho tak bardzo, że zaskarbiła sobie serca odbiorców w każdym wieku – od dzieci, przez młodzież, po osoby dorosłe i seniorów. Potwierdzeniem tej tezy jest fakt, że każdy z jej utworów bije rekordy w stacjach radiowych i serwisie YouTube, posiadając „skromną” liczbę odtworzeń sięgającą kilkudziesięciu milionów! Jej sukces tkwi w niepowtarzalnym stylu. Artystka z wdziękiem i humorem łączy młodzieżowy slang z poezją, a z muzycznego rękawa wręcz sypie chwytliwymi melodiami.

Sanah zauważona została 2 lata temu w wieku 22 lat dzięki swojemu kanałowi na YouTube, gdzie zamieszczała własne kompozycje. Zauważył ją Dawid Podsiadło. Na swoim koncercie zaśpiewał cover jej utworu pt. „Cząstki”. Później do współpracy zaprosił ją Matt Dusk. Wydawane od połowy 2019 roku piosenki („Siebie zapytasz”, „Idź”, „Proszę Pana” czy „Koronki”) przyniosły jej tytuł jednej z największych muzycznych nadziei 2020 roku i rzeszę fanów.

Kiedy na początku roku 2020 roku Sanah rozpoczęła promocję długo zapowiadanej debiutanckiej płyty nikt nie spodziewał się, że ten rok będzie należał do niej. Pierwszy singiel promujący to wydawnictwo – „Szampan” – zna chyba każdy. Piosenka zyskała status diamentowej płyty, a klip do niej na YouTube w ciągu roku obejrzano ponad 50 milionów razy. W ślady „Szampana” poszły kolejne radiowe single – „Melodia” (poczwórna platyna, 40 mln odtworzeń klipu w 9 miesięcy) i „No sory”, za który podczas 57. Festiwalu Piosenki w Opolu otrzymała aż dwie nagrody (łącznie Sanah wyjechała z Opola z czterema nagrodami – przyp.). 8 maja 2020 roku wydała debiutancki album „Królowa dram” (aktualnie podwójnie platynowa płyta).

Sanah w dąbrowskim Pałacu Kultury Zagłębia wystąpi 19 marca o godz. 19.00. Z powodu pandemii dostępna jest tylko połowa miejsc w sali teatralnej PKZ. Bilety w cenie 60 i 80 złotych.