echo adrotate_group(3, 0, 0, 0);
echo adrotate_group(3, 0, 0, 0);
echo adrotate_group(3, 0, 0, 0);
echo adrotate_group(9, 0, 0, 0);

Tramwaje Śląskie ogłosiły informację o wyborze najkorzystniejszej oferty dotyczącej przebudowy torowiska wzdłuż ulic 1 Maja oraz Andersa w Sosnowcu. Za inwestycję odpowiedzialne będzie Przedsiębiorstwo Inżynieryjnych Robót Kolejowych TOR-KRAK.

Tramwaje Śląskie musiały powtórzyć procedurę przetargową na wykonawcę przebudowy torowiska wzdłuż ulicy 1 Maja i Andersa w Sosnowcu. W pierwszym postępowaniu wpłynęło aż 10 ofert, zaczynających się od 34,6 mln zł, a kończących na 44,9 mln zł.

Po perypetiach związanych z odwołaniami, najkorzystniejszą ofertę ponownie złożyło Przedsiębiorstwo Inżynieryjnych Robót Kolejowych TOR-KRAK Sp. z o.o. Firma z Krakowa chce wykonać inwestycję za 34 566 236 zł.

Torowisko wzdłuż ulicy 1 Maja i Andersa w Sosnowcu – fot. UM Sosnowiec

Przebudują 6 kilometrów torów

Przebudowa obejmuje 6 kilometrów torów: od ronda Zagłębia Dąbrowskiego do ronda u zbiegu ulic Andersa i 11 Listopada. Planowane prace będą obejmowały całą infrastrukturę, wymienione zostanie również torowisko przecinające rondo Ludwik (1 Maja, Mikołajczyka, Andersa, Narutowicza).

Poprawi się też jakość obsługi pasażerów, ponieważ prace będą dotyczyły przebudowy 14 peronów. Zainstalowane zostaną nowe słupy wraz z trakcją elektryczną. Ponadto tramwaje zadbają o remonty przejazdów, zarówno tych prowadzących do indywidualnych domów, jak i osiedli. Uzupełniony zostanie system dróg rowerowych.

Mam nadzieję, że umowa z wykonawcą zostanie podpisana w najbliższych tygodniach, tak by wykonawca mógł jak najszybciej rozpocząć prace – wyjaśnia Arkadiusz Chęciński, prezydent Sosnowca.

echo adrotate_group(8, 0, 0, 0);

Zapisany w umowie czas na realizacje zadania to 22 miesiące od dnia podpisania umowy.

echo adrotate_group(5, 0, 0, 0);
echo adrotate_group(5, 0, 0, 0);
echo adrotate_group(5, 0, 0, 0);
echo adrotate_group(9, 0, 0, 0);