Na początku lipca rozpocznie się długo wyczekiwana przebudowa ulicy Modrzejowskiej w centrum Sosnowca. Miasto podpisało umowę z wykonawcą.

Główna ulica handlowa w Sosnowcu w końcu doczeka się remontu. Miasto podpisało właśnie umowę z katowicką spółką TKS, która za nieco ponad 3,4 mln zł przebuduje zmieni oblicze ulicy Modrzejowskiej.

Zgodnie z zapowiedziami, prace rozpoczną się na początku lipca i obejmą odcinek ulicy Modrzejowskiej od skrzyżowania z ulicą Kościelną do skrzyżowania z ul. Warszawską.

– To dla nas bardzo ważna inwestycja. Ulica Modrzejowska straciła swoją renomę i charakter. Liczymy, że po zakończeniu prac to się zmieni – podkreśla Mateusz Rykała, zastępca prezydenta Sosnowca.

Zanim ruszą prace, odbędzie się spotkanie z najemcami i właścicielami lokali wzdłuż ulicy Modrzejowskiej. Urzędnicy chcą bowiem do minimum ograniczyć ewentualne niedogodności.

Przebudowa ulicy Modrzejowskiej (odcinek od ulicy Warszawskiej do Kościelnej) jest jedną z ważniejszych inwestycji w centrum Sosnowca. Prace, oprócz robót ziemnych, zakładają m.in. wymianę nawierzchni (obecną kostkę brukową mają zastąpić granitowe płyty), elementy małej architektury (ławki, kosze na śmieci, stojaki na rowery) oraz wymianę oświetlenia ulicznego na LED-owe.

Prace mają potrwać do końca grudnia 2017 roku. Co ważne, równolegle spółka Tauron Ciepło zbuduje w centrum miasta ciepłociąg, co przełoży się na ograniczenie niskiej emisji w centrum stolicy Zagłębia Dąbrowskiego.

Przypomnijmy, że pierwotnie prace miały się rozpocząć nieco wcześniej, ale miastu trudno było wyłonić wykonawcę robót.

– Z dwóch firm, które złożyły najkorzystniejsze oferty, jedna nie uzupełniła wymaganej dokumentacji, a druga nie była w stanie zachować wymaganego przez nas terminu – wyjaśniają sosnowieccy urzędnicy.

Skomentuj przez Facebook

7 KOMENTARZE

 1. Czy dalej auta będą rozjeżdżały lampy uliczne itd?
  Nowe ławki i drzewka też?
  Czy wjazd zostanie ograniczony skutecznie?
  Np poprzez zablokowanie wjazdu od Targowej i przejazdu przez całą długość?
  Paliki z Dekerta można przestawić do samej Modrzejowskiej niech te kilka auta parkuje ale nie wjeżdża Modrzejowską…

  PS
  klapy do zrzucania węgla do piwnicy mam nadzieję znikną?

 2. Ile jeszcze razy będą tą ulicę remontować. A te stare ławki, to co ?niedobre?, to dajcie je na osiedle Środula, bo tu pustynia, będą jak znalazł. No i koniecznie zadbajcie o stare kamienice, aby żadna rolka papy, tynk czy balkon nie spadał.

 3. kawłeczek ulicy za 3.5mln.łatwo sie wydaje naszą kasę . Jedne ławeczki zastapić innymi ławeczkami , a co z kloszardami z tej reprezentacyjnej uliczki stolicy zagłębia, Stare rudery na tej ulicy kiedy doczekają się remontów?

 4. A kiedy w końcu ktoś załata tą dziurę na środku „patelni” ? Tam tyle powierzchni jest zmarnowanej…ile tam można by było ogródków gastronomicznych postawić…w innych miastach ryneczki ładne, zgrabne a u nas… na serio nie wiem dlaczego ktoś zostawił taką dziurę a nie zrobił po prostu zejścia do podziemia przy zachowaniu „podłogi” w całości…

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here